Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Riot Games çalkalandı

Riot Games çalkalandı

100 ila 150 arasındaki Riot çalışanı, şirketin ayrımcılık suçlamalarını örtbas etmeye çalışmasını protesto etti. Bu gelişme büyük bir oyun stüdyosunda yaşanan ilk grev olarak kayıtlara geçti.

Daha önce de günlük işler ve işe alım gibi konularda erkeklere ayrımcılık yapılmasıyla gündeme gelen şirkette bu ve benzeri gelişmelerin tekrar yaşanması, şirket çalışanlarını oldukça rahatsız etti ve çalışanlar, şirketin Los Angeles’ta bulunan merkez binasının otoparkında toplanarak yaşananlara tepkilerini gösterdi. 

Geçmişte Riot Games’de çalışmış ve şu an aktif olarak şirket bünyesinde çalışanlar ve sosyal medya takipçileri, Twitter'da #RiotWalkout etiketiyle harekete destek gösterdiler. Sayısı tam olarak bilinmeyen Riot Dublin ofisindeki bir grup çalışan da Amerika’daki meslektaşlarına destek olmak adına protestoya katıldı.

Bazı çalışanlar, “Birimizi susturursanız, hepimizi susturursunuz.” ve“Sözünü tuttuğunuz şirket olun.” gibi ifadelerle yaşananlarla sosyal medya üzerinden tepki gösterdi.

Oyun endüstrisini sendikalaştırmayı savunan gönüllü bir grup olan "Game Workers Unite" de protestoya katılım gösteren organizasyonlar arasında yer aldı.