Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri NBA 2K The Turn yarın başlıyor

NBA 2K The Turn yarın başlıyor

NBA 2K The Turn turnuvası karşılaşmaları yarın Las Vegas’ta başlıyor. Luxor Hotel and Casino,  HyperX Esports Arena’da gerçekleşecek olan turnuvaya, ilk kez New York’ta bulunan kendi stüdyoları dışında bir yer ev sahipliği yapacak.

The Turn 2019’un, geçmiş yıllarda düzenlenen turnuvalara bakıldığında daha farklı bir etkinlik olacağını söylemek yanlış olmaz. İlk olarak turnuvanın düzenleneceği yerde değişikliğe giden yetkililer, New York’ta bulunan NBA 2K stüdyoları yerine Las Vegas’ta bulunan HyperX Esports Arena’yı tercih etti. Ayrıca, sadece turnuvaya özel kullanılacak “archetype ban” sistemini tanıttı. Her oyundan önce, takımlar rakibinin kullanmasını yasaklayacağı bir arketipe karar verecek. Ev sahibi takım, bu seçimi yapma konusunda önceliği karşı taraf bırakmak durumunda kalacak.

The Turn, 5 play-in karşılaşmasıyla başlayacak ve turnuvada toplam 21 takım yer alacak. 11 Mayıs Cumartesi günü oynanacak final karşılaşmasını kazanan takım, 180 bin dolar olan ödül havuzunun yarısını alacak. İkinci olan takım 29,760 dolar, üçüncü ve dördüncü sıraya yerleşenler 15,360 dolar, beşinci takım ise 7,200 doları evine götürecek.

Turnuvada yer alacak takımlar

Wizards District Gaming

Magic Gaming

Pistons GT

Raptors Uprising GC

Grizz Gaming

T-Wolves Gaming

Celtics Crossover Gaming

NetsGC

Knicks Gaming

Lakers Gaming

Heat Check Gaming

Warriors Gaming Squad

76ers GC

Hawks Talon GC

Pacers Gaming

Mavs Gaming

Blazer5 Gaming

Bucks Gaming

Kings Guard Gaming

Cavs Legion

Jazz Gaming