Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Resident Evil 8 için geri sayım başlamışken oyun hakkında bildiğimiz her şey

Resident Evil 8 için geri sayım başlamışken oyun hakkında bildiğimiz her şey

Serinin tutkunları tarafından heyecanla beklenen Resident Evil 8 için birçok detay belli olmaya başladı. Bu kapsamda yeni sızıntılarla birlikte elimizde neler var bir bakalım. 

Öncelikle bir önceki serinin beklenen başarıyı yakaladığını hem aksiyonu hem de gerilimi yüksek safhada tutmasına bağlı olarak çok sevildiğini aktaralım. Resident Evil 8 ile birlikte bazı taşlar yeniden dizilecek bazıları ise eski bölümlere gönderme yapacak. 

Bu kapsamda  Resident Evil serisinin bir sonraki oyununun Resident Evil 8: Village adıyla gelmesinin beklendiği söyleniyor. Bir internet sitesi ise yeni oyunun test edildiğini ve oyunu oynayan kişilerle iletişime geçtiğini aktarıyor. Gelecek oyundaki detaylarla ilgili önemli iddialar da ortaya atılmış oldu. 

Bildiğiniz gibi çok yakın zaman önce Capcom, Resident Evil 3 Remake'i kullanıcıların beğenisine sundu. Biohazard Cast adlı bir internet sitesine göre Capcom, serinin bir sonraki oyunu için 2021 yılını tercih edeceğini söylüyor. Bunun yanında Resident Evil 8 hem PS 4 hem de PS 5 için rahatlıkla oynanabilecek deniyor. 

Bir önceki oyunun kurgusuna sadık kalacağı söylenen sızıntıda, hikayenin Avrupa'da geçeceğine işaret ediliyor. Bu seferki bölümde karşımıza yeni ber cadı çıkacak ve serinin karakterlerinden Chris Redfield ve Ethan Winters'ın Resident Evil 8: Village'da yer alacağı öne sürülüyor. Bunlar gerçek olabileceği gibi iddiadan öteye de gitmeyebilir. 

Serisinin çıkacak yeni oyununda bir salgın hastalığa yer verilebileceği de aktarılan bilgiler arasında yer alıyor. Çünkü sızıntıda aktarılan bilgilere göre oynadığımız karakter bir kasabada ve halüsinasyon gören köylülerin saldırısına uğruyor.

Gerilim dolu bir oyun ile karşılaşacağımızı söyleyen yeni sızıntılar ile birlikte seriyi heyecanla takip edenler de mutlu gibi duruyor.