Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Dünya Sağlık Örgütü, evde kalıp oyun oynamayı destekledi!

Dünya Sağlık Örgütü, evde kalıp oyun oynamayı destekledi!

Corona virüsü sebebiyle evimizde karantina altında kalmamız gereken bugünlerde Dünya Sağlık Örgütü oyuncular için önemli bir açıklama yaptı. Oluşum, evde kalıp oyun oynamanın virüsü durdurmak için etkili yöntemler arasında geldiğini duyurdu.

COVID-19 sebebiyle tüm dünayda hayat sekteye uğramış durumda. Evde, karantina altında kalmamız gereken bu dönemlerde birçok devlet sokağa çıkma yasağı uygulayarak salgının yayılmasını önlemek istiyor. Tabii sokağa çıkamadığımızda ya da kısıtlı bir zaman diliminde ihtiyaçlarımızı karşılamak amaçlı yaptığımız kısa gezintilerin neticesinde evimizde oturuyoruz. Gamer'ların yıllardır yaptığı evde kalıp oyun oynamak, Dünya Sağlık Örgütü tarafından da virüse karşı en iyi yönetemlerden biri olarak duyuruldu. Oluşum daha önce oyunbağımlılığını resmi bir hastalık olarak tanımlamıştı.

Evde kalıp oyun oynamak, zamanın keyifli ve hızlı geçmesini istiyorsak en iyi yöntemlerden bir tanesi. Bu sayede dışarı çıkmayarak salgının olası artışının önüne geçmiş oluyoruz. Yani aslında basit bir matematik, dışarı çıkma, virüs yayılmasın. Dünya Sağlık Örgütü bu aktiviteyi onadı ve bazı oyun şirketleri tarafından hayata geçirilen #PlayApartTogether kampanyasına destek verdi. Biz de Flank Esports olarak başlattığımız #StayHomeLetsPlay kampanyasını sürdürmeye devam ediyoruz..