Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Dr Disrespect, VALORANT Kapalı Betası için izleyenleri yanlış yönlendiriyor

Dr Disrespect, VALORANT Kapalı Betası için izleyenleri yanlış yönlendiriyor

Riot Games’in yeni FPS oyunu VALORANT’ın kapalı betası, büyük bir beklenti ve izleyici yoğunluğu ile 7 Nisan’da başladı. Kapılarını açtıktan kısa bir süre sonra Twitch üzerinde, anlık olarak 1.7 milyon izleyiciyi geçen oyun, CS:GO’nun rekorunu da geçmiş oldu. Kapalı betaya girebilmek için VALORANT yayını yapan yayıncıları izlemek gerekiyor. İzleyici sayısının bu denli yüksek olmasının bir nedeni de bu.

Her VALORANT yayını yapan yayıncıdan bu beta erişimleri düşmüyor. Riot’un dünya genelinde özellikle seçtiği kanallarda bu erişim var ve Dr Disrespect seçilenler arasında değil. Buna rağmen Dr Disrespect, geçtiğimiz gün yaptığı yayının başlığına “DROPS ALL DAY” yazdı ve izleyicilerini kandırdı.

Amerikalı yayıncının böyle bir yönlendirme yapıp, izleyicilerini kandırması, hem Reddit’te hem de Twitter’da büyük tepki aldı. Buna rağmen Dr Disrespect, söylenenlere ve eleştirilere çok kulak asmadı ve yayın başlığını değiştirmedi.

İzlenilen yayında “drop”ların aktif olup olmadığı çok rahat bir şekilde anlaşılıyor. Fakat yeni bir Twitch izleyicisiyseniz ya da sitede o kadar vakit geçirmiyorsanız bunu fark etmek zor olabiliyor. Dr Disrespect, bunu neden yaptığını henüz açıklamadı.

Yayınının bir bölümünde ünlü yayıncı Shroud ile konuşan Amerikalı yayıncı, Twitch Rivals’a davet edilmediğini hatta bunun hakkında bilgilendirilmediğini ve bu konuda oldukça sinirli olduğunu söylüyor. Belki de yanlış yönlendirmenin sebebi budur. Yayıncı Riot’a kendi dilinde ders veriyor olabilir mi?