Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Resident Evil 4 HD mod Capcom tarafından yeniden tasarlanıyor

Resident Evil 4 HD mod Capcom tarafından yeniden tasarlanıyor

Eskimeyen oyunlar arasında adını altın harflerle yazdıran Resident Evil için yeni ve güzel bir haber geldi. Oyunun çok daha iyi grafiklerle oynandığı Resident Evil 4 HD mod Capcom tarafından yeniden tasarlanıyor. 

Devam eden en etkileyici mod projelerinden birisi olan Resident Evil 4'ün HD mod projesi, orijinal görünümüne bağlı kalmış o kadar başarılı ki yapımcıların Capcom'un orijinal grafikleri için fotoğrafladığı bazı binalar bile yeniden tasarlandı. Altı yıl sonra nihayet mod tamamlanmak üzere. Bunun ardından Capcom'un RE4'ün tam bir versiyonunu planladığı söylentileri geliyor.

Bu ayın başındaki söylentilere göre, Capcom'un RE4'in tam bir versiyonunda üretime başladığını aktarılıyor. Şimdilik sadece söylenti olarak kalsa da Capcom'un son Resident Evil remake'lerinin geri dönüşü ile ne kadar popüler olduğu göz önüne alındığında bu HD mod adımı kaçınılmaz görünüyor.

Projenin arkasındaki iki arkadaştan biri olan Albert Marin, Cumartesi günkü bir blog yazısında söylentilere atıfta bulunarak, söylentilere kulak verilmesi gerektiğini söylüyor. Capcom'un en HD versiyonları orijinal versiyonlardan çok farklı diyen Marin, oyunun benzersiz hale gelmesi için HD mod'ların gelebileceğinin müjdesini veriyor. 

Yayımlanan video ise oldukça heyecanlandırıyor: