Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Redbull Home Ground #3 Turnuvası Sona Erdi. Şampiyon: 100T

Redbull Home Ground #3 Turnuvası Sona Erdi. Şampiyon: 100T

VALORANT Redbull Home Ground #3 sona erdi. İngiltere’nin Manchester şehrinde LAN olarak düzenlenen etkinliğin kazananı 100Thieves oldu. Böylelikle XSET’in yıldız oyuncularından olan Cryo’yu kadrosuna dahil eden kulüp, ilk resmî turnuvasında şampiyonluğa ulaştı. Özellikle turnuvadaki Amerika temsilcilerinin dominant performansı dikkat çekti.

Redbull Home Ground #3 Süreci:

Turnuvada temsilcimiz FUT Esports da dahil olmak üzere 8 takım mücadele etti. Dünyanın dört bir yanından gelen kulüpler, kupa için kıyasıya mücadele etti. İlk olarak grup aşaması oynandı. Maalesef temsilcimiz FUT, üst üste aldığı 3 mağlubiyet ile grup aşamasında turnuvaya veda etti. A grubundan elenen takım ise Alman temsilci FOKUS oldu. Diğer takımlar ise playoff’a yükselmeye hak kazandı.

Playoff’larda ise NA takımlarından dominant bir performans izledik. Cloud9 ve 100T, grup aşamasındaki iyi performansını sürdürerek rakiplerini elemeyi başardı. Büyük finalde ise iki NA temsilcisinin mücadelesine tanık olduk. Ünlü Amerika temsilcilerinin derbisi 100T’in şampiyonluğu ile sonuçlandı.

Temsilcimiz FUT’un performansı:

Son zamanlarda üst üste kazandığı başarılar ile anılan FUT Esports, Redbull Home Ground’da istediği performansı sergileyemedi. Temsilcimiz geçtiğimiz dönemde Redbull Home Ground #3 Turkish Qualifier’ı şampiyon olarak tamamlayarak ana etkinliğe katılmaya hak kazanan Türk takımı olmuştu. Fakat ana etkinlikte istenilen performansı ortaya koyamayan temsilcimiz, grup aşamasında turnuvaya veda etti.

NA vs EMEA

Yıllardır özellikle FPS oyunlarının en gözde rekabetlerinden biri olan NA vs EMEA rekabeti Home Ground turnuvasında da devam etti. Dünyanın dört bir yanından gelen VALORANT takımlarının çarpıştığı bu turnuvada özellikle NA ve EMEA takımlarının mücadeleleri dikkat çekti.

  • FOKUS 2-1 Cloud9
  • 100T 2-1 Heretics
  • 100T 2-1 Team Liquid
  • 100T 2-0 FUT
  • Cloud9 2-0 Team Vitality
  • 100T 2-0 Team Vitality

ESA Open Fire All Stars Hakkındaki Yazımızı Okumak İçin:

https://www.flankesports.com/esa-open-fire-all-stars-sona-erdi-sampiyon-parla-esports/

Yorum ekleyin