Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Red Dead Redemption 2 ekibi toplantıları oyuna taşıyor

Red Dead Redemption 2 ekibi toplantıları oyuna taşıyor

Corona virüsü birçok kişi evden çalışma sistemine geçiş yaptı bunlar arasında Red Dead Redemption 2 editör ekibi de yer alıyor. Zoom toplantılarıyla aylardır toplantı yapan ekip bu sistemden sıkılınca Red Dead Redemption 2 içinde hosting toplantılarına başladı. 

Dünyaca çok ilginç bir süreçten geçiyoruz. Normalde aylarca karantinada evde kalacağımız söylenseydi buna tepkimiz kesinlikle gülmek olurdu ancak şubat ayından beri maalesef bu kabus gerçek olmuş durumda. 

Sıkılan Red Dead Redemption 2 editör ekibi de Zoom toplantılarının yerine yeni bir yönteme geçti. Oyunun yazar ve illüstratör ekibi, ekip toplantılarını bir video oyununun içinde barındırarak işleri biraz daha eğlenceli hale getirmeye karar verdi. Ekip, çok sıkıcı gelmeye başlayan toplantıları rutininden çıkartıp, farklı bir yol denemek için oyun içi konuşmalara yöneldiklerini söylüyor. 

Yaratıcı ekip, ilk etapta Minecraft kullanarak bu yolu denediler, ancak insanlar sanal toplantı masalarını sabote etmeye başlayınca bu yöntemin dikkat dağıtıcı olduğunu keşfettiler. Sonrasında ise Red Dead Redemption 2'yi kullanmaya karar verdiler. 

Sunucu üzerinden konuşmaya başladılar. Bu oldukça eğlenceli bir fikir gibi geliyor ve Zoom toplantılarınızı biraz sıkıcı buluyorsanız, belki de bir sonraki toplantı için patronlarınıza veya iş arkadaşlarınıza önerebileceğiz bir fikir olabilir.