Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Razer’dan Corona virüsüne destek için yeni hamle

Razer’dan Corona virüsüne destek için yeni hamle

Oyuncu ekipmanlarıyla tanıdığımız lider isimlerden Razer, Corona virüsü pandemisi sebebiyle yaşanan ‘’cerrahi maske’’ sıkıntısına karşı yeni bir hamle yapıyor. Bildiğiniz gibi stokların su gibi tükendiği cerrahi maske için Razer yaptığı bir açıklamayla üretim tesislerini bir süre dönüştüreceğini ve cerrahi maske üretimi yapacağını söyledi.

Şirket, dünya çapında sağlık kuruluşlarına bir milyon kadar maske sağlamayı planlıyor. CEO Min-Laing Tan, Razer mühendislerinin ve tasarımcılarının son birkaç gün boyunca bazı üretim tesislerini dönüştürmek için günün her saatinde çalıştıklarını, böylece bazı işçilerin geçici olarak cerrahi maskeler yapabileceğini söyledi.

Facebook üzerinden yapılan açıklama ile Razer Corona virüsüne destek için önemli bir hamle yapmış oluyor. Ticari bir amaç gütmeyen şirketin yaptığı hamle ile diğer şirketlere örnek olması ve benzer hamlelerin fitilini ateşleyebileceği de tahmin ediliyor.

Bildiğiniz gibi Corona virüsü pandemi olarak ilan edildi ve her geçen gün hasta sayısı artıyor. Özellikle Avrupa’nın İtalya ve İspanya bölgelerindeki insanlar oldukça kötü günler geçiriyor. Salgının hızla yayılmasıyla tükenen birçok stok, teknoloji devlerini de hareket geçirmiş gibi duruyor.