Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Karantinada oynanabilecek Apple Arcade oyunu: Assemble with Care incelemesi

Karantinada oynanabilecek Apple Arcade oyunu: Assemble with Care incelemesi

Türkiye’de geçen haftadan beri yaşanan Corona virüsü salgını yerini evde geçirilen zamanların artmasına bıraktı. Bu nedenle oyun oynamak birçok kişi için önemli bir seçenek haline gelmiş durumda. Bugünkü yazımda ise sizler için yine bir Apple Arcade oyunu incelemesi hazırladım: Assemble with Care.

Bildiğiniz gibi Apple Arcade platformu bünyesinde onlarca oyunu barındırıyor. Birçok kategoride sunduğu oyunlar ile dikkat çeken platformun en büyük artısı ise iPhone, iPad ve MacBook gibi ekosistemin bilinen elemanlarıyla istediğiniz oyunu oynayabilmeniz. iPhone üzerinden açtığınız bir oyunu canınız isterse MacBook’unuzdan devam ederek de  oynayabiliyorsunuz.  

İşte bu platformda eğer aboneliğiniz varsa sürekli eklenen oyunlar ile oyun kütüphanenizi doldurabiliyorsunuz. Gelelim Assemble with Care oyununa.

Sakin, rahatlatıcı ve zengin hikâye

Assemble with Care bulmaca kategorisinde listelenen, tek oyunculu ve 4 yaş üzeri bir oyun. Yaş grubunun geniş olduğuna bakmayın oyunun grafikleri ve anlattığı hikâyeler her yaş grubunun keyif alacağı şekilde sunuluyor.

‘’12 objede bir hikâye’’ olarak konumlandırılan Assemble, tıpkı Sayonara Wild Hearts gibi sakin grafiklere sahip. (Sayonara Wild Hearts incelemesini okumak isterseniz bu bağlantıya tıklayabilirsiniz).

Ondan farklı olarak pastel renklerin ağırlıkta kullanıldığı oyunun tatlı bir havası var. Tam da yay gibi gergin olduğumuz şu günlerde rahatlatıcı atmosferi, sakin müzikleri ve tatlı hikayesiyle Assemble rahatlatıcı bir deneyim sunuyor.

Assemble’ın özenle seçilmiş hikâyesiyle ve soft renkleriyle dikkat çektiğini söyleyebilirim. Oyunun Türkçe dil desteğinin bulunması ise artı bir özellik olarak karşımıza çıkıyor. İlk başladığınızda kahramanımızın hayat hikâyesi ile karşılaşıyoruz sonrasında ise işler ilginçleşmeye başlıyor.  Dünyadaki her bozuk antika cihazı tamir etmeyi kendisine hedef belirleyen antika tamircisi Maria'nın tatlı hikâyesi bu oyunun odağında yer alıyor.  

Oyunda bulunan 12 objenin her birinde size farklı bir hikâye sunuluyor ve bu hikâyelerin sürükleyiciliği içinde oyunun içine daha çok giriyorsunuz. Oyunun içinde bulunan objeleri verilen komutlara göre önce söküyorsunuz ve cihazın arızalı olan kısmını bulup düzeltiyorsunuz. Sonrasında tekrar birleştiriyor ve bir sonraki hikâyeye yelken açıyorsunuz. Oyunda bulanan tatlı müzikler ise oyun deneyimini artırıyor.

Bu karantina günlerinde yaşadığınız gerginliği eğer oyunla atmak istiyorsanız, Assemble with Care sizin için biçilmiş bir kaftan niteliğinde.