Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Tom Holland’ın Başrolüne Yer Alacağı Uncharted’ın Çekimleri, Corona Virüsü Salgını Yüzünden Bir Kez Daha Ertelendi

Tom Holland’ın Başrolüne Yer Alacağı Uncharted’ın Çekimleri, Corona Virüsü Salgını Yüzünden Bir Kez Daha Ertelendi

Marvel Sinematik Evreni’nde Spider-Man’i canlandıran Tom Tom Holland'ın başrolüne yer alacağı, yapım sürecindeki sıkıntılar nedeniyle defalarca ertelenen Uncharted’ın çekimleri, Corona virüsü salgını yüzünden bir kez daha ertelendi.

Hazine avcısı olan Nathan Drake'in maceradan maceraya koştuğu, Sony'nin PlayStation’ın konsol oyunları için üretilen ve zaman içerisinde büyük bir hayran kitlesi elde eden popüler video oyunu serisi Uncharted'ı bilmeyeneniz yoktur. Oyunun hayranıysanız oyundan uyarlanacak olan filmin bir türlü çekim aşamasına geçemediğini ve buna bağlı olarak vizyon tarihinin sürekli ertelendiğini de bilirsiniz. 

Konuyu biraz daha açacak olursak; Resident Evil, Tomb Raider, Warcraft, Assassin’s Creed, Silent Hill, Need for Speed, Max Payne, Doom, Street Fighter gibi video oyunlarından sinemaya uyarlanan filmler kervanına katılmaya hazırlanan Uncharted'ın ilk başta Aralık 2020’de gösterime girmesi planlanıyordu. Ancak animasyon filmi Kubo and the Two Strings’le ve Bumblebee ile tanınan Travis Knight‘ın filmi yönetmekten vazgeçmesi, bu sürecin ertelenmesine neden oldu. Sony, daha sonra büyük bir fiyasko olarak görülen Venom ile eleştirmenler tarafından yerden yere vurulan Ruben Fleischer ile filmi yönetmesi için anlaştı.

 

 

Marvel Sinematik Evreni’nin Spider-Man'i olarak tanınan Tom Holland ile beraber Mark Wahlberg, Antonio Banderas, Tati Gabrielle ve Sophia Ali gibi isimlerin oyuncu kadrosunda yer aldığı Uncharted’ın vizyon tarihi 5 Mart 2021’e ertelendi. Filmin 5 Mart 2021’e yetişip yetişmeyeceği kafamızda soru işareti olarak belirirken; Uncharted filminin çekimlerinin önümüzdeki ay Berlin'de başlanması bekleniyordu ancak Corona virüsü salgını yüzünden filmin vizyon tarihi süresiz olarak ertelenmek zorunda kaldı. 

Uncharted ile Beraber Corona Virüsü Salgınından Dolayı Ertelenen Film ve Diziler

Uncharted ile beraber Corona virüsü salgınından dolayı ertelenen film ve dizilere yakından bakalım:

 

 

Corona virüsü salgını nedeniyle A Quiet Place Part II, Fast & Furious 9, No Time to Die gibi filmlerin vizyon tarihleri ertelendi. Disney; Mulan, The New Mutants, Antlers ve Black Widow'u da erteledi. Guillermo del Toro imzalı Nightmare Alley ve Ridley Scott imzalı The Last Duel’in çekimlerine de ara verdi. Disney+’ın Marvel dizilerinden Loki, WandaVision, ve The Falcon and the Winter Soldier’ın prodüksiyonu durduruldu. Robert Pattinson’ın başrolünü üstlendiği The Batman’in çekimlerine iki hafta ara verildi. Disney ve Universal’dan sonra Warner Bros da devam eden pek çok prodüksiyonu durdurma kararı aldı. The Matrix 4 ve  Fantastic Beasts 3'nin geçtiğimiz hafta Londra'da başlaması planlanan prodüksiyonunu da durdurdu. Saw serisinin, Chris Rock öncülüğünde hazırlanan yeniden çevrimi Spiral: From the Book of Saw ve 1 Mayıs’ta vizyon girmesi planlanan Antebellum da Corona virüsü salgını nedeniyle ertelenen filmlere eklendi. Ek olarak Netflix, Kuzey Amerika’daki tüm prodüksiyonları durdurma kararı aldı. 

 

 

Dizi dünyasında da ise benzer bir süreç yaşanıyor. BBC'nin en popüler dizileri arasında yer alan Peaky Blinders ve Line of Duty’nin prodüksiyonu durdurulurken; Amazon tarafından hazırlanan The Lord of the Rings dizisinin de çekimlerine ara verilirken; Fargo'nun 19 Nisan’da izleyici ile buluşması beklenen 4. sezonu da ertelendi.

The Invisible Man, The Hunt ve Birds of Prey Gibi VOD Platformlarında Yayınlanacak

 

 

Öte yandan bütün bu ertelenme durumlarıyla beraber geçtiğimiz haftalarda The Invisible Man, The Hunt, Emma gibi Amerika'da vizyonda olan Universal filmleri, Corona virüsü salgını nedeniyle 20 Mart Cuma günü VOD (izlediğin kadar öde) platformlarında yayınlanacak. Hem ABD’de, hem filmlerin vizyona girdiği diğer ülkelerde bu üç filmin de 19.99 dolara 48 saat boyunca kiralayarak izleyebilirsiniz.

 

 

Buradan hareketle Warner Bros. da, nisan ayı ortasında VOD platformlarında yayınlayacağı Birds of Prey’in yayın tarihini 24 Mart'a çekti. STX Films, Guy Ritchie'nin izleyici tarafından olumlu yorumlar aldığı The Gentlemen filmini de 24 Mart'ta VOD platformlarında yayınlayacak. İzleyicileri ikiye bölen, beğeneni olduğu kadar beğenmeyeniyle de çok konuşulan yeni Star Wars Üçlemesi'nin son filmi Star Wars: The Rise of Skywalker da 13 Mart'ta VOD platformunda yayınlandı.

Kaynak: TechHive