Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Rainbow Six Takımı Olan Organizasyonlar

Rainbow Six Takımı Olan Organizasyonlar

Profesyonel espor organizasyonlarının bazıları tek bir oyunun profesyonel takımlarına yatırım yaparken bazıları bünyesinde birçok farklı oyun takımını barındırır. Farklı oyunlara yönelerek markalaşma yönünde ilerleyen bu organizasyonlar başarıları ile de kendinden sıkça bahsettiriyor. 

Bunlardan biri olan FaZe Clan, Call of Duty, Counter Strike: Global Offensive, Overwatch, PUBG, FIFA ve TomClancy’s Rainbow Six: Siege oyunlarında rekabet eden Amerikan espor organizasyonudur. Youtube üzerinden Call of Duty videoları çeken kişiler tarafından kurulan FaZe Clan, Call of Duty Black Ops 2’nin yükselişe geçmesiyle rekabetçi oyunlara yayılma kararı aldı. Zamanla genişleyen oyun yelpazelerinde Rainbow Six de yer aldı. Özellikle Counter Strike takımının başarısıyla adından söz ettiren FaZe Clan Intel Extreme Masters, Electronic Sports League Esports Championship Series gibi önemli turnuvalarda sayıca fazla birinciliklere imza attı. 

Liquid 2000 yılında İrlanda merkezli olarak hayata geçirilen profesyonel espor organizasyonudur. StarCraft 2’nin yükselişe geçtiği dönemde ilk espor takımını duyuran Liquid, 2012’de Kuzey Amerika Dota 2 takımını bünyesine dâhil etti ardından 2015 yılında Curse ile Liquid ismi altında birleşmeye gitti. Genişleyen Liquid organizasyonu bünyesinde StarCraft 2, League of Legends, Street Fighter, Counter Strike: Global Offensive, Super Smash Bros, Hearthstone ve Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege takımlarını barındırıyor. 2017 yılında en büyük ödül havuzlarından birine sahip olmasıyla bilinen The International turnuvasının birincisi oldu.

2014 yılında kuruluşunu duyuran İspanyol espor organizasyonu G2 League of Legends, Counter Strike Global Offensive, Vainglory, Call of Duty ve Hearthstone gibi oyunların beraberinde Tom Clancy’s Rainbow Six için de başarılı bir takımı bünyesinde barındırıyor. G2 LOL takımı, 2016 ve 2017 yıllarında League of Legends Championship Series’de bahar ve yaz turnuvalarını kazanarak organizasyonun espor başarısını öne çıkardı. Rainbow Six takımı ise Six Invitational ve Pro League Champions turnuvalarını kazanarak başarısını kanıtladı. 

1999 yılında San Francisco merkezli kurulan Evil Geniuses organizasyonu Dota 2, League of Legends, Call of Duty ve Tom Clancy’s Rainbow Six gibi çeşitli oyun takımlarına bünyesinde yer veren bir espor organizasyonudur. Önceden Goodgame Agency’nin yan kuruluşu olan Evil Geniuses daha sonra kendi organizasyon yönetimine geçiş yaptı. Gelmiş geçmiş en büyük ödül havuzlarından birine sahip olan The International’ın 2015 turnuvasını kazananı da Evil Geniuses Dota 2 takımı oldu. Organizasyonun diğer önemli başarılarından biri de 2018 Call of Duty Championship’di.

Counter Strike takımı ile ön planda olan ve NIP olarak da bilinen Ninjas in Pyjamas, 2000 yılında İsveç merkezli kurulan bir espor organizasyonudur. 2007 yılındaki düşüş dönemine kadar başarılı bir Counter Strike süreci yaşayan NIP’in yıldız oyuncularından olan Emil “HeatoN” Christiansen daha sonra yöneticilik pozisyonuna geldi. Dota 2, League of LEgends, PUBG, Fortnite ve Overwatch gibi takımlara sahip olan NIP, ESL (Electronic Sports League) One Cologne turnuvasında 2014 yılının birincisi oldu.