Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri PUBG Mobile zombi modunda Resident Evil ödülleri

PUBG Mobile zombi modunda Resident Evil ödülleri

PUBG Mobile Zombi Modunda Resident Evil Ödülleri

Tencent Games, PUBG Mobile hayranlarının uzun zamandır beklediği Vikendi haritasında gece modunu ve Zombi modunu en sonunda yayınladı.

Çinli bilişim firması Tencent Games ile CAPCOM’un iş birliği sonucu PUBG için özel bir içerik geleceği haberleri zaten kulislerde konuşuluyordu. PUBG Mobile’a gelen 436 MB büyüklüğündeki 0.11.0 güncellemesi ile beraber bunların Vikendi’de gece modu ve Zombi modu olduğu netleşmiş oldu.

Oyunun resmi Discord kanalından yapılan bilgilendirmeye göre güncelleme, dünyanın farklı bölgelerine farklı zamanlarda yayınlandı. Fakat an itibarıyla Play Store’a bakıldığında PUBG Mobile güncellemesinin Türkiye’deki cihazlara ulaştığı görülüyor.

Oyun severler bu gelişmelerin tadını çıkartırken PUBG Mobile cephesinden oyuncuların yüzünü güldürecek bir güzel haber daha geldi.

Tencent Games ve PUBG Corporation’ın yaptığı ortak duyuruyla PUBG Mobile ve Resident Evil 2 arasındaki iş birliği sonucu ortaya çıkan “Zombie: Survive till Dawn” adlı oyun modu tanıtıldı.

3 gün ve 2 gece sürecek olan bu oyun modu, her zamanki PUBG Mobil oyun yapısı çerçevesinde, 60 oyuncunun 30 dakikalık tek bir rauntta karşı karşıya geldiği bir yapıda oynanacak. Zombi karakterleri arasında Resident Evil serisinden bildiğimiz Police, Licker ve G1 gibi isimler yer alırken aynı zamanda PUBG Mobile ekibinin kendi yarattığı zombi karakterleri de yer alacak.

Zombilerin gün batımına doğru gitgide agresifleşeceği modda, gün batımının görüş mesafesini azaltması da zombilerle olan savaşı bir hayli zorlaştıracak. Belli görevleri tamamlayarak Resident Evil’ın karakterlerini aşağıdaki kurallara bağlı olarak açabileceksiniz:

• 90 adet zombi aşısı toplayana 3 günlük Ada Wang
• 90 adet zombi aşısı toplayana 30 günlük Vaccinator
• 15 adet zombi aşısı toplayana Resident Evil 2 Kutusu
• 15 adet zombi aşısı toplayana 7 günlük Outfit Box ll
• 10 adet zombi aşısı toplayana Chicken Dinner BP Kutusu

Tencent Global Yayın Merkezi Genel Müdürü Vincent Wang’in konuyla ilgili açıklamaları şu şekilde: “Resident Evil 2 ile yaptığımız bu iş birliği basında ve her iki oyunun hayranları tarafından heyecanla karşılandı. Her iki oyun platformundaki en iyileri bir araya getiren Survive till Dawn adlı yeni oyun modunu tanıtmaktan dolayı çok heyecanlıyız. Resident Evil serisi oyun dünyasında ikonik bir yere sahip ve oyuncuları bir dehşet gecesine iten bu oyun moduna olan büyük ilginin farkındayız.”

PUBG’nin buna benzer iş birlikleri ile başlıca rakipleri olan Fortnite ve Apex Legends’in önüne geçmeye çalışması oldukça muhtemel gibi gözüküyor. Bakalım Battle Royale dünyasındaki bu rekabet nasıl devam edecek?