Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Rainbow Six Karakterleri Twitch, Pulse ve Zofia

Rainbow Six Karakterleri Twitch, Pulse ve Zofia

Rainbow Six Siege oyununda yer alan operatörler (karakterler) serimizde bu kez Twitch, Pulse ve Zofia’yı inceledik.

Twitch

Asıl adı Emmanuelle Pichon olan 28 yaşındaki Fransız karakter, tarihi Nancy kasabasında doğup büyüdü. Ailesi özellikle bilim ve matematik alanında eğitimli insanlardan oluşan Twitch, 16 yaşında askeri eğitime başlayarak hayatında bir dönüm noktası yaşadı. Rainbow Six’te imha ve istihbarat uzmanı olarak yer alıyor. Böylece destek anlamında oldukça etkili olduğu gibi takım arkadaşlarına hareket alanı da açabiliyor. Kendisine özel olan RSD Model 1 Shock Drone’u ile uzaktan düşmanlarına şok vererek etkisiz hale getirebiliyor. Twitch, saldırı takımında yer alan karakterlerden biridir.

Diğer ekipmanlarını şöyle sıralayabiliriz:

Birincil silahlar: Famas G2, HK417 ve SDASS Compact

İkincil silahlar: Classic 586 ve P9

Diğer ekipmanlar: Uzaktan kontrollü patlayıcı ve yüksek etkili patlayıcı

 Pulse

Asıl adı Jack Estrada olan 32 yaşındaki karakter Amerika, Goldsboro’da doğup büyüdü. Seymour Johnson Hava Kuvvetleri Üssü’nde anne ve babasıyla birlikte yaşadığı uzun bir dönemin ardından annesi gibi istihbarat uzmanı oldu. Rainbow Six’te de bu görevine devam eden Pulse, kullandığı özel ekipman HB-5 Cardia Sensörü ile duvar gibi yapıların ardından düşmanların yerini belirleyebilir ve böylece takım arkadaşları, beklenmeyen anlarda düşmanların olduğu alanı temizleyebilir. Savunma karakterlerinden biri olan Pulse oldukça hızlıdır.

Diğer ekipmanlarını şöyle sıralayabiliriz:

Birincil silahlar: M1014 ve UMP45

İkincil silahlar: M45 MEUSOC ve 5.7 USG

Diğer ekipmanlar: Uzaktan kontrollü patlayıcı ve dikenli tel

Zofia

Tam adı Zofia Bosak olan 38 yaşındaki karakter Polonya, Wroclaw kökenlidir. Polonya’da terörle mücadele için çalışan GROM’da yer alan Zofia kardeşi Elzbieta Bozak, karakter ismiyle Ela gibi Rainbow Six’te de kendini gösterdi. Ancak, Ela savunma takımında yer alırken Zofia kardeşinin aksine saldırı takımında mücadele ediyor.

Zofia, kendile özel olan silahı, KS79 Lifeline ile öne çıkıyor. Bu silahı ile elektronik fırlatıcı teknolojisi ile oldukça tehlikeli bir silahtır. Düşmanı duyma konusunda etkileyerek sersemlettiği gibi aynı zamanda öldürücü etki de verebilir. Zofia, takım arkadaşlarına oldukça büyük katkılar sağlayan bir karakterdir.