Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Rainbow Six Karakterleri: Gridlock

Rainbow Six Karakterleri: Gridlock

Ubisoft yapımı Rainbow Six Siege oyununun karakterleri serisinde saldırı takımında yer alan ve son eklenen iki karakterden biri Gridlock ile devam ediyoruz.

Tam adı Tori Tallyo Farious olan 36 yaşındaki Gridlock, Central Queensland, Avustralyalı bir karakter olarak oyunda yer alıyor. Hayatı boyunca liderlik vasfını gözler önüne seren Gridlock, küçük yaşlardan itibaren mekanik üzerine çalıştı ve robot şampiyonasında yarışma fırsatı buldu. Mekanik çalışmaları geçmişinde babasının orduda uçak mekaniği üzerine yaptığı çalışmaları oldukça etkili oldu. Daha sonra Gridlock mühendislik becerilerini geliştirmek ve en iyi ekipmanlara erişim hakkı kazanmak için Avustralya ordu kaynaklarına katıldı. Üniversite mezuniyetinden sonra mekanik deneyimini zirveye taşıdığı Avustralya Savunma Kuvvetleri ordusuna katıldı.

Gridlock silah menzili, istihbarat toplama ve yakın koruma uzmanlıklarına sahiptir. Bunların yanı sıra beklenmedik durumlara adapte olma ve tehlikeli durumlarda soğukkanlı olma gibi özellikleriyle öne çıkıyor. Ordu görevi için gerekli olan özellikleri taşıyor olması sayesinde SASR Mobility Platoon’da işe başladı.

Oyun içinde Nomad’ın ardından ikinci tuzak operatörü olan Gridlock şu ekipmanları kullanıyor:

Birincil silahları F90 tüfek, M249 makineli

İkincil silahları Süper Shorty ve SDP 9mm tabanca

Diğer işlevsel ekipmanları ise sis bombası, duvar patlayıcısı ve dikenli tuzaktır.

Kendisiyle özdeşleşen öğesi ise dikenli tel tuzağıdır. Yanında 3 adet tuzak taşıyan Gridlock, düşmanın olduğu alana atıp aktive ettiğinde tuzak etrafa yayılmaya başlar ve bir nevi yayıldığı alanı düşmanlara karşı korumaya alır. Üzerine basılması durumunda düşmana hasar veren öğe yayılmaya başlamadan önce ateş ederek ya da patlayıcı ile imha edilebilir. Ancak hasar verdikten sonra imha edilse de bu imha sessiz yapılamadığı için saldırı takımını savunma takımının üzerine çekebilir. Saldırı takımına yeni katılmış olmasına rağmen şu an oldukça etkili bir karakter olan Gridlock, tuzakları ve liderlik özelliği sayesinde oldukça sevilen karakterler arasında şimdiden yerini aldı. İlerleyen zamanlarda yeni tuzakçılar ekibe katılır mı, katılırsa Gridlock geri planda kalır mı bilemeyiz ama şu anda oyunda büyük bir eksiği tamamladığı açık bir şekilde görülüyor.