Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Zula Süper Lig’de 3.Hafta Geride Kaldı

Zula Süper Lig’de 3.Hafta Geride Kaldı

Zula Süper Ligi’nde 3.haftanın ardından lider değişmedi. 1-3 Mart tarihlerinde oynanan tüm maçları ve takımları sizler için değerlendirdik.     

Haftaya lider başlayan Galatasaray espor, önce 2 Mart Cumartesi Coza Esports’u daha sonra 3 Mart Pazar günü  Bursa Espor karşı 2-0’lık skorlarla galip gelerek ikide iki yapmayı başardı ve liderliğini sürdürdü.

Zirvenin önemli takipçilerinden 1907 Fenerbahçe'nin bu haftaki performansı büyük merak konusuydu. Çünkü sarı lacivertli ekip geçen hafta ezeli rakibi Galatasaray espor’a 2-0’lık skorla sahadan mağlup ayrılmıştı ve liderlik yolunda büyük yara almıştı. Ancak bu hafta Oyun Hizmetleri ve Gamers of Future karşısında 1907 Fenerbahçe aldığı 2 galibiyet ile haftayı kayıpsız kapatmasını bildi ve herkese önemli bir mesaj verdi.

Ligin üst sıralarına tutunmaya çalışan Mod-Z, her ne kadar bu hafta İstanbul espor’a karşı galip gelse de Gamers of Future'a karşı puan kaybetmekten kurtulamadı ve haftayı 4 puan ile kapattı.

Gamer of Future kendileri için çok önemli bir haftada istedikleri sonuçları alamadı ve 4.sıradaki yerini korudu. Mod-Z ile beraber kalan ekip 1907 Fenerbahçe‘ye karşı ise 2-0’lık skorla mağlup oldu ve yalnızca 1 puan toplayabildi.

TESFED Türkiye Kupası’ndaki performansıyla beğenileri toplayan Oyun Hizmetleri için de bu hafta pek iyi geçmedi. 1907 Fenerbahçe karşısında istediği performansı sergileyemeyen ekip, Vengeance karşısında ise rahat bir galibiyet almayı başardı.

Orta sıralardan kurtulmak isteyen Bursa Espor 1 Mart Cuma günü İstanbul Espor’la berabere kalırken, Galatasaray Espor karşısında da istediği performansı sergileyemedi ve haftayı yalnızca 1 puan ile kapattı. 

Coza Esports'ın takım oyunu konusunda görünen o ki hala aşması gereken konular var gibi gözüküyor. Galatasaray espor'dan  puan alamayan ekip, Ice Warriors’a karşı 2-0 galip gelmesini başardı ve 7.sıradaki yerini korudu.

Vengeance karşısında galip gelmesini başaran Ice Warriors, Coza Esports karşısında ise istediği performansı sergileyemedi ve haftayı 3 puanla kapattı.

Ligde takım oyunu konusunda sorunlar yaşayan İstanbul Espor, Bursa Espor karşısında ilk maçta aldığı galibiyetle haftayı 3 puanla kapattı ancak Mod-Z karşısında zorlanan ekip mağlubiyetten kurtulamadı.

Vengeance kötü gidişatına dur diyemedi ve haftayı puan alamadan kapattı. Henüz galibiyet yüzü göremeyen ekip, ilk galibiyeti için 4.haftayı beklemek zorunda