Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri PUBG PGC Büyük Finalleri’nde finalistler belli oldu

PUBG PGC Büyük Finalleri’nde finalistler belli oldu

PUBG Global Championship (PGC), geçtiğimiz hafta sonu OGN Arena’da yarı final karşılaşmaları ile devam etti. 3 günlük heyecanın sonunda dünyanın çeşitli ülkelerinden rekabet eden 16 takım, 3 milyon dolarlık ödül havuzu – yani müthiş bir çorba parası için karşı karşıya gelecekleri Oakland, Kaliforniya’daki Büyük Finaller’e (23-24 Kasım) giriş biletlerini kazanmış oldular.

PGC Yarı Finalleri, Büyük Finaller’e giden yolda favoriler ve sürpriz takımların mücadelesine ev sahipliği yaptı. İlk favorilerden Faze Clan hafta sonunun son maçında elenmek üzereyken 18 puan ile Oakland’a kendilerini taşıyacak çorba parasını kapmayı başardı. Bu sırada dikkat çeken takımlardan The Rumblers ve WClick ve özellikle Lazarus yarı finallerde en fazla skoru yaparak varlıklarını hissettirdiler. Yarı Final Aşamasının detaylarıyla nasıl geçtiğini incelemek için bu linki ziyaret edebilirsiniz.

Listedeki takımların paraşütlerini indireceği 2019’un son iniş noktası Oakland Arena’da bu hafta sonu  Büyük Finaller gerçekleşecek. Bu görkemli mücadeleleri izlemek isteyenler 23-24 Kasım tarihlerinde Türkiye saatiyle 4:00’da başlayacak olan karşılaşmaları https://watch.pubgesports.com/ adresinden takip edebilirler.

PGC Büyük Finalleri yerinde izlemek isteyenler için biletler hala mevcut. Oakland Arena'da Büyük Finallere katılan tüm bilet sahipleri aynı zamanda oyun içi bir PGC setinin de sahibi olacaklar. Biletler hakkında daha fazla bilgi için lütfen burayı ziyaret edin.

Kitlesel fonlama Büyük Finaller için heyecanı artırmaya devam ederken PGC oyun içi eşyaların satışı ise bu hafta sonu ödül havuzuna 1 milyon dolar daha katkı sağladı. Böylelikle en büyük 16 PUBG takımı, PUBG Global Şampiyonu olmak üzere karşı karşıya gelmeye hazırlanırken, artmaya devam eden toplam ödül havuzunu 3 milyon dolara çıkardı.