Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Günahım Neydi: Days Gone

Günahım Neydi: Days Gone

Days Gone… Hikaye ve tarz olarak bize The Last Of Us’ı anımsatan, piyasaya girişi çok büyük bir sükse ile gerçekleşen ama popülaritesini de aynı hızla kaybeden SIE Bend Studio’nun 2019 çıkışlı oyunu.

Deacon St. John isimli bir motosiklet çetesi üyesini oynuyoruz. Kendisi paralı asker ve ödül avcısı aynı zamanda. Şu ana kadar bir sorun yok gibi görünüyor. Ancak asıl sorun bundan sonra başlıyor. Days Gone’un bu seriye konuk olma hikayesinin başlangıcın tam yerindeyiz: Yan karakterler… Yan karakterimiz Boozer ya da bütün yan karakterler, hiçbirinden istediğiniz duyguyu alamıyorsunuz. Ne Boozer’ın başına gelenlere üzülebiliyorsunuz ne de diğer yan karakterlerin yaşadığı, yaşattığı şeylere.

Ama tabii ki oyunun iyi yönlerinden bahsetmeden geçmek olmaz. Oyun içi oynanış, ara sahneler ve yükleme ekranının tersine gayet hızlı ve stabil. Ama oyundaki sanırım en sevilen detay zombi sürüleri. Oyunun başlarında onlarla az karşılaşsak da, oyun sonlarına doğru onları sürekli görüyoruz ve her yerden çıkıyorlar. Onları öldürmenin zorluğu ise size göre değişiyor. İsterseniz yapay zekanın açıklarından yararlanabilirsiniz ya da etraftaki objeleri lehinize döndürerek bu sürüleri öldürebilirsiniz.

Ses mekanikleri ise bu oyunun yine kötü taraflarından birisi. Deacon’un sürekli bağırması ya da karakterlerimizin alakasız yerlerde alakasız hareketler yapması oynanış zevkinizi bozabilir maalesef. Oynanış zevkinizi bozabilecek diğer bir unsur ise piyasadaki çoğu oyun gibi yapay zeka. Oyun başından sonuna kadar yapay zeka konusunda aynı diyebiliriz. Oyunun başından sonuna aynı tas aynı hamam. Sürüleri genellikle aynı şekilde öldürebiliyor ya da görevler sırasında yapay zekanın saçma hatalarıyla karşılaşmak mümkün.

Günahım Neydi serisinin bu hafta ki konuğu Days Gone’dı. Haftaya görüşmek üzere!