Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri PUBG oyuncuları için 1 Nisan müjdesi: Fantezi Battle Royale geliyor!

PUBG oyuncuları için 1 Nisan müjdesi: Fantezi Battle Royale geliyor!

PUBG internet sitesinden ve YouTube üzerinden yeni oyun modunu tanıttı. 1 Nisan 2020 tarihinde kullanıcıların beğenisine sunulacak oyun yeni sınırlı süreye sahip Fantezi Battle Royale modu renkli oyun karakterlerini ve araçları da içinde barındırıyor.

Fantezi Battle Royale modu 1 Nisan 2020 tarihinde kullanıcılara sunulacak. PUBG oyuncuları bu modu 8 Nisan 2020 tarihine kadar oynayabilecek. Fantastik bir temaya sahip olan yeni oyun modunun sundukları ise sizleri farklı bir oyun evrenine götürüyor olacak.

Yeni sunulacak Fantezi Battle Royale modu ile birlikte kullanıcılara dört farklı karakter sunulacak. Bu karakterler arasında Barbar, Avcı, Büyücü ve Paladin yer alacak. Hepsinin kendine has görüntüsü ve yetenekleri olacak oyun modunun daha renkli ve normalde olduğundan daha fantastik bir görünüme kavuşacağını aktaralım.

PUBG'nin Fantezi Battle Royale modu ile gelecek karakterlerin yetenekleri de açıklandı. Buna göre;

Barbar

Barbar karakterinin diğer oyunlardaki benzer karakterler ile aynı özellikle olacağını görüyoruz. Yakın dövüşen barbarların can havuzu da oldukça yüksek. Bu nedenle güçlü olarak nitelendirilebilecek bu karakterin mazotu ‘’öfke’’. Öfke anlarında daha hızlı hareket edebilen karakter, sahip olduğu uzun kılıçlar sayesinde yakın dövüş menzilini de genişletebiliyor. Yüksek hasar vermesini sağlayan bu özellikleri karakteri ‘’öfke’’ severler için vazgeçilmez kılıyor. Barbarlar aynı zamanda Mega Enerji İçeceği üretebilir ve bununla canlarını yenileyebiliyor. Bu özelliklerinin yanında özel bir saldırısı olmayan barbarların, kendine ait silahları bulunuyor.

Avcı

Avcı karakteri ise uzun menzilli hasar gücüyle karşımıza çıkıyor. Hızlı bir karakter olan avcı, ardı ardına yapabileceği atışlarıyla karşısındaki rakibi fazla hasar veriyor olmasıyla biricikleşiyor. Avcının, Barbar karakterine göre görünmezlik özelliğinin bulunduğunu ve bu sayede rakibini de sessizce öldürdüğünü de belirtelim. CS’deki gibi flaş bombası özelliği taşıyan bir ışık bombası atabiliyor, böylelikle rakibi kör edebiliyor.

Büyücü

Büyücü sınıfıyla oynamayı seçenler ise tıpkı diğer oyunlardaki büyücü karakterleri gibi rakiplerine yüksek hasar vererek onların sonunu getirebiliyor ancak can havuzu yine diğer oyunlarda olduğu gibi oldukça düşük, bu nedenle dikkat edilmesi gerekiyor. Ateş yağmuru yağdırma özelliğinin bulunduğu karakterin, asasında da bazı özellikler bulunuyor. Karakterin asası, iki kez üst üste ateş topu atmayabiliyor, ateş büyüleri yapabiliyor ya da gökyüzünden ateş yağmuru indirebiliyor.

Paladin

Popüler bazı oyunlardan tanıdık gelen Paladin karakteri, PUBG Fantezi Battle Royale modunda karşımıza takım arkadaşlarını iyileştirebilen özellikte çıkıyor. Destek sınıfı rolünde konumlandırılan Paladin, sahip olduğu Topuz sayesinde ekip arkadaşlarının canlarını yükseltiyor. Sahip olduğu basit kalkanı sayesindeyse ona yapılacak olası saldırıları önleyebiliyor.

Fantezi Battle Royale modunda yalnızca motosiklet ve UAZ bulunuyor. Oyuncular maça sınıflarına özel silahlar, kolyeler ve yüzükler ile başlayabiliyor. Bunun yanında sahip oldukları eşyaları da oyun boyunca geliştirebiliyor ve yerden toplanabilecek eşyalarla birlikte envanterlerini genişletebiliyorlar.

1 Nisan ve 8 Nisan 2020 tarihleri boyunca oyuncuların eğleneceği bu oyun modu süresince kostümler de oyun içi mağazadan gerçek parayla satın alınabilecek. 1 Nisan için hazırlanmış bu oyun modunda şakalar ve herhangi her şey olabilir bu nedenle, hazırlıklı olmanızda fayda var.

;