Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri NBA, profesyonel NBA oyuncularının yer alacağı bir 2K turnuvası düzenlemeye hazırlanıyor!

NBA, profesyonel NBA oyuncularının yer alacağı bir 2K turnuvası düzenlemeye hazırlanıyor!

Corona virüsü, bütün spor dallarındaki müsabakaların yapılmasına engel oluyor fakat biri hariç. ESPOR. Müsabakalarını salgın nedeniyle iptal eden spor organizasyonları, fanlarını eğlendirmenin yollarını esporda buluyor. Dünyanın en büyük basketbol ligi NBA de bu kervana katılacak gibi duruyor.

Yahoo Sports’un yaptığı habere göre NBA, sadece NBA oyuncularının yer alacağı bir NBA 2K turnuvası düzenlemeyi planlıyor. Cuma günü yapılması planlanan turnuvaya, Utah Jazz’ın yıldızı Donovan Mitchell ve All-Star oyuncusu DeMarcus Cousins’in yanında birçok yıldız oyuncunun katılacağı söyleniyor.

Corona virüsü, NBA oyuncularını da geçtiğimiz günlerde etkilemişti. İlk olarak Rudy Gobert’in testi pozitif çıkmış, daha sonra Kevint Durant de virüse yakalandığını açıklamıştı. Artan vaka sayıları nedeniyle NBA, 30 Nisan’a kadar olan maçların tamamını iptal etmişti.

Hal böyleyken oyuncular evlerindeki vakitlerini oyun oynayarak geçirmeye başladı. Profesyonel oyuncuların birçoğunun oyunlarla içli dışlı olduğunu da biliyoruz. NBA de bunu görmüş olacak ki herkesin evinde otururken keyifle seyredebileceği ve profesyonel oyuncular ile taraftarların bağını pekiştirecek bir NBA 2K turnuvası düzenleyecek.

Söylenenlere göre, turnuvanın sadece son düzenlemeleri kaldı ve büyük ihtimalle cuma günü ekranlarda bizlerle buluşacak.