Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Fortnite kesintisi olacak: Oyuncuların dikkatine

Fortnite kesintisi olacak: Oyuncuların dikkatine

Yeni bir güncelleme yayınlanıyor ve bu da Epic Games'in planlanan kapalı kalma süresi için Fortnite sunucularını tüm platformlarda kapatacağı anlamına geliyor. Epic Games tarafından bu haftanın başında onaylandığı gibi, Fortnite kesinti süresi başlamak üzere ve 31 Mart Salı itibarıyla PS4, Xbox One, PC, Switch ve Mobile'da sunucuların kapanması anlamına geliyor.

Programlı kesinti Türkiye saatiyle, 21.00’da olacak ve tahmin edildiği kadarıyla birkaç saat kadar sürecek. Söz konusu kesintinin nedini ise bir dizi hata düzeltmesinin yanında yeni güncellemenin yayımlanmadan önce bir hazırlık yapılmasını kapsıyor.

Bu, Battle Royale modunun uzun süre Epic Games'in sunucuları kapalı tutması nedeniyle oynanamayacağı anlamına geliyor. Epic Games, 31 Mart'taki sunucu kapalı kalma süresinin üç saate kadar ulaşabileceğini tahmin ediyor ancak her şeyin çok daha kısa sürede tamamlanması daha olası olabilir.

Son güncellemelerin dağıtılması sadece bir saat sürdü ve bu hafta PS4, Xbox, Switch, Mobil ve PC oyuncuları için de olabilir.