Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Pokemon GO artık evde de rahatlıkla oynanabilecek!

Pokemon GO artık evde de rahatlıkla oynanabilecek!

Pokemon GO yakında savaşlarınızı evden yapmanıza izin veriyor olacak. Niantic, popüler Pokemon GO mobil oyununu sosyal mesafe uygularken oynamayı daha kolay hale getirmek için daha fazla değişiklik yapıyor.

Dünyanın birçok bölgesini karantinaya zorlayan COVID-19 pandemisi ile Pokemon Go geliştiricisi Niantic, sosyal uzaklaşma sırasında oynamayı kolaylaştırmak için mobil oyununu değiştiriyor.

Değişikliklerin bir parçası olarak, stüdyo yakın zamanda oyun içi mağazada PokeCoin paketi sunmaya başladı ve Go Battle League'e katılmak için yürüme zorunluluğunu ortadan kaldırdı. Bunun yanında yakında oyuncuların Raids'e uzaktan katılmasına da izin verecek.

Yeni bir blog yazısında Niantic, Pokemon Go'da yapacağı bazı değişiklikleri açıkladı. En dikkat çekenlerden biri, Raids'e katılmak için evinizden ayrılmanız gerekmeyeceği diyebiliriz. Yazıda geliştirici, “Yakında arkadaşlarınızla takım kurabilir ve Pokemon Go'da Raid Battles'ı evinizin rahatlığında alabileceksiniz" diyor.

Oyunda gerçekleştirilen değişiklikler bununla sınırlı değil. Geliştirici, bu yıl da Pokemon Go Fest'in tadını çıkarmak için tamamen yeni bir yol üzerinde çalıştığını" da söylüyor.

Bunun ötesinde Niantic, Pokemon Go için Today View adlı kullanışlı yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Oyun içi istatistikleri kontrol etmeyi daha kolay hale getirecek yeni adımın yanında oyun içi dinamikler de küçük değişikliklere uğrayacak.