Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri PUBG Mobile Club Open 2019’un ödül havuzu 2,5 Milyon dolara yükseldi

PUBG Mobile Club Open 2019’un ödül havuzu 2,5 Milyon dolara yükseldi

Akıllı telefon üreticisi Vivo, PUBG Mobile Club Open 2019 turnuvasının isim sponsoru olacağını ve yarışma için akıllı telefonlar sağlayacağını duyurdu. Ayrıca başlangıçta 2 milyon dolar olarak açıklanan ödül havuzu da bu sponsorlukla beraber 2,5 milyon dolara yükselmiş oldu. 

PUBG Mobile Club Open 2019, ilkbahar ve sonbahar mevsimleriyle beraber bir yıl sürecek uluslararası bir turnuva olacak ve 10 bölgeden yarı profesyonel ve profesyonel oyuncular katılacak. 

PUBG Mobile Club Open’ın ilkbahar bölümünde şu an çevrimiçi eleme aşamasındayız ve elemeler 31 Mart’a kadar sürecek. Sonrasında yaz mevsiminde bölgesel grup turlarına başlanacak ve Temmuz ayında da küresel finaller başlayacak.

Akıllı telefon üreticisi Vivo orta kalitede ve bütçede telefonlar üretmesiyle biliniyor. Çin menşeili şirket henüz Kuzey Amerika pazarında aktif değil.

Tencent Games’in küresel yayıncılık genel müdürü Vincent Wang, “Yenilikçi olması ve müşterinin ihtiyaçlarını ilk sıraya koymasıyla bilinen  Vivo ile ortaklık yapmaktan dolayı heyecan duyuyoruz ”dedi. “Bu ortaklık, yenilikçi bir marka olarak bizim dünya çapındaki oyuncularımıza ve hayranlarımıza mümkün olan en iyi deneyimi sunma konusundaki kararlılığımızı vurgulamaktadır. Bu ortaklık sadece bir başlangıç. Mümkün olan en iyi mobil oyun deneyimini sağlamak için Vivo gibi endüstri lideri şirketlerle güçlü ortaklıklar kurmaya devam etmek istiyoruz.”

via: esportsobserver