Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Philedelphia Fusion kendi arenasını duyurdu

Philedelphia Fusion kendi arenasını duyurdu

Overwatch League ve Philedelphia Fusion iş birliği yaparak ortaya koyduğu Fusion Arena projesini duyurdu.

Söz konusu arena 3,500 koltuk kapasitesine sahip olup Philedelphia Sports Complex’in bünyesinde yer alacak ve ana arena pozisyonunda olacak. Bu duyuru, Sezon 2’de Vancouver Titans’ın San Francisco Shock’u geri plana düşürerek nispeten başarılı bir final maçı yaşamasının ardından yapıldı.

Bu adım atılmasındaki amaç, ligdeki her bir takımın kendi alanı olması ve bu yönde Philedelphia Fusion’ın ilk adım olması olarak belirtildi. Arenanın kullanıma başladığı güne kadar, yapılacak olan karşılaşmalar California, Los Angeles Blizzard Arena’da gerçekleşmeye devam edecek. Arenanın açılacağı tarih net olmasa da, yapımı bittikten hem sonra kullanılamayacağı ancak 2021 Overwatch League sezonunda aktif kullanımda olacağı öngörülüyor. Yapımı için 50 milyon dolar harcanacağı söylenen Arena, bir takımın kendine ait ilk arenası olma özelliğini de taşıyacak. Yer alacağı lokasyon ise Xfinitiy Life’ın bünyesi olarak belirlendi.  Espor karşılaşmaları dışında farklı birçok etkinliğe de ev sahibi yapacak olan arena, çok yönlü kullanıma uygun olarak tasarlanacak gibi görünüyor. Atlamamak gereken bir detay var ki her yeni gelişme gibi bu da esporun gelişmesi için yeni bir adım anlamına geliyor.

Bu adımla birlikte her takımın kendi alanı olması hedefleniyor demiştik. İlerleyen günlerde hangi takım bu konuda ikinci adımı atacak ve söz konusu hedeflenen duruma ulaşmak mümkün olacak mı hep birlikte göreceğiz.  

 

"The first ground-up, purpose-built esports arena in the Western Hemisphere."

Take your first look at our brand-new arena and training facility at HOME in Philadelphia!

: https://t.co/TVbKoYd15C pic.twitter.com/FFy6ROAEsd

— Philadelphia Fusion (@Fusion) 25 Mart 2019