Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Derbide gülen taraf 1907 Fenerbahçe oldu!

Derbide gülen taraf 1907 Fenerbahçe oldu!

Zula Süper Lig’de 6.haftayı geride bıraktık. Geride kalan haftanın özeti, en iyileri ve puan durumu sizlerle.

Zula Süper Lig’de hem üst hem de alt sıralarıda önemli değişiklikler yaşandı. Alınan sonuçların sonrasında lider 1907 Fenerbahçe Galatasaray espor ile puan farkını 6’ya çıkartırken, İstanbul Espor, Vengeance karşısında galip gelmeyi başararak hem ligdeki ilk galibiyetini aldı hem de 9.sıraya yükselmiş oldu.

22 Mart Cuma Oyun Hizmetleri ile Ice Warriors’ın karşı karşıya geldiği maç ile başlayan hafta, birbirinden heyecanlı karşılaşmalar ile devam etti. Galatasaray Espor, ligin güçlü ekiplerinden Gamers of Future karşısında istediği sonucu alsa da liderlik için büyük önem arz eden maçta 1907 Fenerbahçe’ye karşı istediğini alamadı. İstanbul Espor Kulübü ise ilk galibiyetini alarak kendileri için kırmızı alarmların çaldığı bir dönemde rahat bir nefes aldı. Oyun Hizmetleri ise haftayı 4 puan ile kapatarak finaller için umudunu korudu.

1907 Fenerbahçe liderliğini sürdürdü

Bu zamana kadar resmi Zula müsabakalarında Galatasaray Espor ve 1907 Fenerbahçe on defa karşı karşıya geldi. Bu maçların 8’inden Galatasaray Espor gülen taraf olarak ayrılırken iki karşılaşma da berabere sonuçlanmıştı. Zula Süper Lig’in 6.haftasında 1907 Fenerbahçe, bu gidişata dur demeyi başardı ve Galatasaray espor’a ligdeki ilk mağlubiyetini tattırmayı başardı. Bu galibiyet ile ezeli rakibi ile puan farkını altıya çıkarmayı başaran sarı lacivertliler, lig aşamasını lider olarak bitirmek için önemli bir avantaj elde etti.

Bursa Espor yükselişine devam ediyor

6.haftayı 2/2 ile kapatmayı başaran Bursa Espor 6.sıraya yerleşmeyi başardı. COZA Esports ve Vengeance karşısında aldığı 2-0’lık galibiyetler ile timsahlar, ilerleyen haftalar için önemli bir avantaj elde etti. Y4K7T ve VitrA’nın yükselen performansları Bursa Espor’un aldığı galibiyetlerde önemli rol oynadı.

Haftadan öne çıkanlar

Mod-Z bu hafta savaşçı ve inatçı yönünü herkese bir kez daha gösterdi. COZA Esports karşısında galibiyete uzanmayı başaran Mod-Z, Oyun Hizmetleri karşısında da geriden gelerek beraber kalmayı başardı ve üçüncü sıradaki yerini korudu.

Oyun Hizmetleri haftaya Ice Warriors galibiyet ile başlasa da, Mod-Z karşısında ilk maçı kazanmasına rağmen berabere kalmaktan kurtulamadı ve 2 puanı bu maçta bıraktı. Final için hala umudunu korusa da iki puan gerisindeki Gamers of Future onun için büyük bir tehdit oluşturuyor.

Gamers of Future ilk maçında Galatasaray Espor karşısında istediğini alamadı. Ice Warriors karşısında da berabere kalan ekip 5. sıraya gerileyerek finale kalma şansını zora soktu. Onlar için gelecek hafta oynanacak olan Oyun Hizmetleri maçı bir dönüm noktası olacak.

ICE Warriors haftaya Oyun Hizmetleri mağlubiyeti ile başlasa da ligin güçlü ekiplerinden Gamers of Future karşısında ilk maçı kaybetse de de pes etmeyip beraberliği almayı başardı ve kendisini ateş hattından uzak tuttu.

COZA Esports 6.haftada büyük yara aldı. Bursa Espor karşısında 2-0’lık skor ile maçtan puan alamadan ayrılan ekip, Mod-Z karşısında defalarca kez öne geçse de bu üstünlüğü koruyamadı ve haftayı iki mağlubiyetle kapattı. Gelecek hafta oynanacak İstanbul Espor Kulübü maçı onlar için büyük önem teşkil edecek.

İstanbul Espor Kulübü bu sezonki ilk galibiyetini almayı başardı ve gelecek haftalar için umut tazeledi. COZA Esports ile yapacakları karşılaşma onlar için de bir dönüm noktası olacak gibi gözüküyor.

Vengeance hafta süresince iyi bir performans sergilese de önce Bursa Espor sonrasında da alt sıralar için belirleyici olan maçta İstanbul Espor’a karşı istediği sonuçları alamadı ve son sıraya yerleşti. 

Haftanın En İyi 5’i

Haftanın En İyi Oyuncusu: Anarchy

6.hafta sonucunda oluşan puan durumu şu şekilde: