Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Rainbow Six Siege Karakterleri: Fuze ve Kapkan

Rainbow Six Siege Karakterleri: Fuze ve Kapkan

Rainbow Six Siege oyununda yer alan operatörler (karakterler) serimizde bu kez savunma ekibinden Kapkan ve saldırı ekibinden Fuze’e yer verdik.

Kapkan

Kovrov, Rusya’da doğup büyüyen 38 yaşındaki karakterin asıl adı Maxum Basuda’dır. Fabrika çalışanı olan ebeveynlerinin en büyük oğlu Maksim, her zaman bu yorucu fabrika hayatını geride bırakmayı istemiştir. Ardından askeri hizmet için Ministry of Internal Affairs’e kaydını yaptırmış ve Barents Denizi’nde küçük bir liman kasabası olan Naryan Mar’a gönderilmiştir. Burada deneyim ve uzmanlık kazanan Maksim, çok iyi bir avcı ve tuzak kurucu haline gelmiştir. 2002 yılındaysa, Beslan’a transfer olmuştur.

Kapkan, Rainbow Six Siege’de savunma ekibinin ölümcül tuzak operatörlerinden biridir. Kendisiyle özdeşleşen ekipmanı Entry Denial Device (EDD – MK II)’dır. C4 patlayıcılarda donatılmış bu ölümcül makine, hareketi tespit ettiği zaman aktifleşerek etrafa lazer göndererek rakip karakterleri yok edebilir. Düşmanlar bu lazerden kurtulsalar da tuzaktan kurtulma ihtimalleri yoktur çünkü hareketi algıladığında patlayarak çevrede bulunan herkesi öldürebilir.  Kapılar ve pencereler gibi hareketi algılayabileceği yerlere yerleştirilmelidir. Bu operatörün tüm ekipmanları ise şöyledir:

Birincil silahlar: SASG – 12 ve 9X19VSN

İkincil silahlar: GSH – 18 ve PMM

Diğer ekipmanlar: Nitro patlayıcı ve yüksek etkili bomba

 

Fuze

Semerkant, Özbekistan’da askeri bir ailede doğup büyüyen 34 yaşındaki Shuhrat Kessikbayev saldırı takımında yer alan bir karakterdir. Ailesinin Rusya’ya göç etmesinin ardından Kessikbayev, babasının izinden giderek askeri kariyerine başladı ve Moskova yakınlarında silah teknolojisi alanında çalıştı.

Kendine özel silahıyla tüm tuzakları ve bombaları imha edebilen Fuze, böylece hem kendini hem de takımını oyun süresince kollayabiliyor. Ayrıca Cluster Charge ekipmanını duvara yerleştirdiğinde duvarın arkasına üst üste bombalar atarak bire bir mücadele etmeden rakip karakterleri yok edebiliyor. Bu sebeple ekip için oldukça önemli bir karakter durumundadır.  Oyundaki rolünü yani takım arkadaşlarının arkasını kollamayı ve tuzak kurmayı çok iyi şekilde yerine getirmektedir.

Birincil silahlar: Ballistic Shield, 6P41 ve AK – 12

İkincil silahlar: GSH – 18 ve PMM

Diğer Ekipmanlar: Sis bombası ve yüksek etkili patlayıcı