Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri PUBG ESPORTS İZLEYİCİ SAYILARINDA YÜKSELİŞ

PUBG ESPORTS İZLEYİCİ SAYILARINDA YÜKSELİŞ

Uzun süredir düşüşte olan PUBG Esports yeniden yükselişe geçiyor

Yaklaşık 3 yıldır sürekli eleştirilere maruz kalan PUBG Esports verdiği kararlarla fazlasıyla tepki toplamıştı. Oyuncuların ve izleyicilerin isteklerinin yeterince dinlenmemesi başlıca eleştirildiği konuydu. İzlenmelerin de gitgide düşmesi ve devasa ödül havuzlu turnuvaların da yeterince etkili olmaması PUBG’ye geri adım attırdı.

2022 yılından itibaren bu kötü gidişatı durdurmak için kolları sıvayan Krafton, öncelikle oyuna daha fazla oyuncu kazandırmak için büyük bir karar alarak oyunun bundan sonra “ücretsiz” olduğunu açıkladı. Daha sonra 2021 yılında hayatımıza giren ve sıralama puanlarını tamamen kaldırıp WWCD (Winner Winner Chicken Dinner) formatını duyurması tepkilere yol açmıştı ve bu kararında da geri adım atarak hem oyuncuların hem taraftarların görmek istediği SUPER formatı geri getirdi. Bu kararların ardından pick’em challange’ların da geri dönmesiyle beraber hem turnuvalardaki izleyici sayısı hem de heyecan arttı.

Esports Charts’ın haberine göre PUBG Nations Cup 2022 PUBG’nin bugüne kadar turnuvalar arasında en çok izlenen 5 turnuvadan biri olmayı başardı, diğer 4 turnuvanın ise en son 3 yıl önce gerçekleşmiş olması ise son yıllardaki düşüşün adeta bir kanıtı. 19 saatin üzerinde süren bu turnuva 2.3 milyon saatin üzerinde izlendi. Turnuva ortalama olarak 120.000 izleyici tarafından izlenirken 239 binin üzerinde eş zamanlı izleyiciye ulaşması da bu turnuvayı bugüne kadar en çok izlenen 5 turnuvadan birisi olmasını sağladı. PUBG’nin önümüzdeki dönemde bu artışı devam ettirip ettiremeyeceği ise hala bir soru işareti.

Bilal Berk Ünalan

Yorum ekleyin