Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri PCS6 ŞAMPİYONU ENTROPIQ

PCS6 ŞAMPİYONU ENTROPIQ

5 Türk takımının mücadele ettiği PCS6 Europe’ta Avrupa şampiyonu Entropiq oldu.

4 farklı bölgede (Amerika, APAC, Avrupa, Asya) gerçekleşen ve toplam 1 milyon dolar ödül havuzuna sahip PUBG Continental Series 6 tamamlandı. Entropiq Avrupa’da, Soniqs Amerika’da, Daytrade Gaming APAC’ta, Petrichor Road ise Asyada şampiyon oldu. Toplam 5 Türk takımının mücadele ettiği Avrupa bölgesinde ise ilk 8’e girmeyi başaran tek takım BBL Esports oldu.

İlk defa 5 Türk takımının katılmaya hak kazandığı PCS6 Europe’a Entropiq damga vurdu. Birçok insan bu ekibin üst sıralarda bulunmasını bekliyordu ama şampiyonluk için önde gelen adaylardan biri olarak göstermiyorlardı. Daha önceki turnuvalardan PCS2’yi 18. sırada tamamlayan ekip adım adım bu performansını yükselterek PCS3’te 11. sırada tamamlamıştı. PCS4’ü ise 3. sırada tamamlayarak beklenen patlamayı yapmışlardı. PCS5 elemelerinde beklenen performansı gösteremeyip finale katılmaya hak kazanamamış olsalar da PCS6’da gösterdikleri üstün performansla şimdiden geçmişi unutturdular. Naylup önderliğindeki Entropiq 2021 yılında ucundan kaçırdığı PUBG Global Championship’e katılmayı şimdiden garantilemek üzere.

Turnuvada mücadele eden Türk temsilcilerimizden BBL Esports turnuvayı 4. tamamlarken HOWL 12, Team Rage 13, Futbolist 14, Regnum Carya Esports ise 15. sırada tamamladı. BBL Esports’un kadrosunda değişikliğe gitmesi ve 2 yeni oyuncu ile koçun takıma dahil olması bazı insanların geçmişte gösterdiği performansı gösterip gösteremeyeceği hakkında kafasında soru işareti oluşmasına yol açmış olsa da BBL Esports hem G-Loot Season 5 hem de PCS6’da gösterdiği performansla kaldığı yerden devam edeceğinin sinyallerini net bir şekilde göstermiş oldu.

Bilal Berk Ünalan

Yorum ekleyin