Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri PGC 2022 için son şans PCS7!

PGC 2022 için son şans PCS7!

PUBG Global Championship için artık geri sayım başladı. Dünyanın dört bir tarafından toplam 32 takımın katılımıyla Birleşik Arap Emirlikleri, Dubai’de toplam $2,000,000 ödül havuzu için takımlar mücadele edecek.

PGC 2022 için Asya bölgesinin 12 slotu bulunurken Avrupa’nın 8, Kuzey & Güney Amerikanın 6, Asya Pasifik bölgesinin de 6 slotu bulunuyor. Bazı takımlar yılın başında gösterdiği performanslarla beraber şimdiden PGC2022’deki yerini garantilemiş olsa da kalan slotlar için çoğu takım umutlarını sürdürüyor.

Umutlarını devam ettiren takımlar arasında Avrupa’nın 8 slotundan birisi olan Türkiye slotu için PCS7’de mücadele edecek 3 temsilcimiz bulunuyor. BBL Esports, PGC puan sıralamasında açık ara farkla öndeyken PCS7’ye katılamamasının ardından, PCS7’ye katılma başarısı gösteren temsilcilerimiz HOWL, FUT Esports ve STARDUST; bu turnuvada imkansızı deneyecekler. BBL Esports’u puan sıralamasında geçmek için turnuvayı ilk 3 içinde bitirmek zorundalar. Bir takımımızın PCS7’yi kazanmasıyla beraber 2 takımımızın PGC2022’ye katılma ihtimali de bulunuyor.

BBL Esports, rakiplerinin bu turnuvada ilk 3’e girememesi halinde Dubai’de gerçekleşecek turnuvaya katılabilecek ama şüphesiz ki onlar için bu turnuvayı sadece evlerinden izleyecek olmak stresli olacak.

Yorum ekleyin