Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri PUBG NATIONS CUP ŞAMPİYONU BELLİ OLDU

PUBG NATIONS CUP ŞAMPİYONU BELLİ OLDU

PUBG Nations Cup 3 yıl aranın ardından geri döndü, Birleşik Krallık şampiyonluğa ulaştı.

PUBG’nin en son 2019’da Kore’nin Seoul şehrinde düzenlemiş olduğu Nations Cup 3 yıl aranın ardından geri döndü. Aslında geri dönen tek şey Nations Cup değil aynı zamanda seyirciler oldu. 16-19 Haziran tarihleri ​​arasında Tayland’ın Bangkok şehrinde gerçekleşen turnuvaya dünyanın çeşitli bölgelerinden binlerce insan büyük bir ilgi gösterdi. Tayland’dan mutlu ayrılan taraf ise Birleşik Krallık taraftarı oldu.

PUBG Nations Cup 2022 büyük bir heyecanla başladı. Her takımdan en fazla 1 oyuncu seçilebilmesi, taraftara oyuncu seçiminde hak vermek gibi formatlarla beraber birçok oyuncu için de ilk defa LAN olarak gerçekleşecek bir turnuvada mücadele etme fırsatı oldu. Bu da şüphesiz oyuncuların da taraftarlar kadar heyecanını arttırdı.
Turnuvada en çok dikkat çeken şeylerden birisi de 2019’da gerçekleşen Nations Cup’ı son 4 sırada tamamlayan takımların bu turnuvada ilk 7 içinde kendine yer bulması oldu. 2019’da turnuvayı 15. sırada tamamlayan Birleşik Krallık, 2022’de ise şampiyonluğa ulaşan taraf oldu. Birleşik Krallık; FaZe Clan, Team Liquid, Heroic ve XPLDZ üyelerinden oluşan kaliteli kadrosuyla aslında turnuvanın favorilerinden birisiydi. Turnuvanın en büyük sürprizi ise 2019’da turnuvayı 13. sırada tamamlayan ve bu turnuvada da benzer bir sonuç elde etmesi beklenen Brezilya’nın özellikle ilk 2 gün gösterdiği performansla zirveye yerleşmesi ise turnuvanın en büyük sürprizlerindendi. Genel sıralamayı 3. sırada tamamlamış olsalar da gösterdikleri performans kendilerini destekleyen Brezilyalıları fazlasıyla mutlu etti.

 

Turnuvada beklentilerin altında kalan takımlardan birisi de Türkiye oldu. Birçok insanın ilk 8’de olmasına kesin gözüyle baktığı Türkiye turnuvayı 14. sırada tamamladı. Özellikle bu sene Avrupa turnuvalarında gösterdiği performansla göz dolduran BBL Esports’tan 2 oyuncu ve koçun dahil olduğu Türkiye takımının gösterdiği performans hepimizi hayal kırıklığına uğrattı.

Bilal Berk Ünalan

Yorum ekleyin