Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri PUBG Avrupa Ligi’nde Digital Athletics rüzgarı 

PUBG Avrupa Ligi’nde Digital Athletics rüzgarı 

3 haftalık PUBG Avrupa Ligi maratonun artık sonlarına gelindi. Bu hafta oynanacak maçların ardından PUBG Avrupa Ligi kazananları belli olacak.

Haftaya 14. sırada başlayan temsilcimiz Digital Athletics, turnuvada son 4 güne girilirken üst sıraları zorlamaya devam ediyor. Bugün sergilediği olağanüstü performans ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaran DA, hedefinin üst sıralar olduğunu herkese gösterdi. 

Her gün 5 maçın oynandığı PEL’de, 3.hafta ilk gün maçları ve sonuçları:

1.maç (Erangel)

Haftanın ilk maçında son dörde temsilcimiz DA, Team Liquid, ENCE ve NaVi takımları kaldı.

TL’den bir oyuncuyu düşürmeyi başaran ekibimiz, ENCE takımının son oyuncusu da öldükten sonra iyice rahatladı. Ardından NaVi takımını da haritadan silen DA’de ABeautifulD’in son kalan TL oyuncusunu Kar98 ile kafasından vurması ile temsilcimiz çok önemli bir başarıya imza attı. 

Sıralama

 1. Digital Athletics
 2. Team Liquid
 3. NaVi

2.maç (Erangel)

İkinci maçın finalinde ise son dörde yine temsilcimiz DA, G2, ENCE ve TL takımları kaldı.

G2 ve ENCE takımları sahadan silindikten sonra, finale temsilcimiz DA ve TL kaldı. Sayı ve pozisyon avantajı elinde olan TL, temsilcimize şans tanımadı ve bu maçta 2. olduk. Ancak 8 kill ile oyundaki en yüksek kill sayısını temsilcimiz DA almayı başardı ve buradan da puanları topladık.

Sıralama

 1. Team Liquid
 2. Digital Athletics
 3. G2 Esports

3.maç (Erangel)

İlk 2 maçta oldukça iyi bir performans sergileyen DA, 3. maçta da sona kalan takımlar arasında yer aldı. Bu maçta son üçe DA, Jokers ve Red Diamonds kaldı. Sayı dezavantajından dolayı finalde işleri zor olan DA, yine de sergilediği iyi oyunla ilk üçe girmeyi başardı. Maçın galibi ise Red Diamonds oldu. 

Sıralama

 1. Red Diamonds
 2. Jokers
 3. Digital Athletics

4.maç (Miramar)

Dördüncü maçta da son dörde kalmayı başaran ekibimizin bu maçta şansı oldukça düşüktü çünkü son dörde girerken sadece SIXMO hayattaydı. Diğer takımların görüşünden uzak duran ve iyi saklanmayı başaran oyuncumuz, takımımıza önemli bir sıralama puanı daha kazandırdı ve bu maçta temsilcimiz DA bu maçta dördüncü oldu.

Maçın finaline ise CrowCrowd, Winstrike ve NaVi takımları kaldı. Alan Winstrike takımından yanaydı ve bu avantajı iyi kullanan Winstrike zafere ulaşmasını bildi.

Sıralama

 1. Winstrike
 2. CrowCrowd
 3. NaVi

5.maç (Miramar)

Günün son maçına da tam 6 kill sığdırmayı başaran temsilcimiz bu maçta finale kalamadı ve 6. sırada yer aldı.

Finalde ise Jokers, M19, G2 ve TL takımları yer aldı. Ancak Jokers tabiri caizse etliye sütlüye karışmadan sona kaldı ve şansı da yanında olan ekip, alanın da onlara denk gelmesiyle beraber büyük avantaj elde etti ve bu güzel hediyeyi geri çevirmeyerek galibiyete ulaştı.

Sıralama

 1. Jokers
 2. M19
 3. TL

Puan Tablosu

 

Turnuva detayına buradan ulaşabilirsiniz.