Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri PEL ilk asamasinda sampiyon ENCE oldu

PEL ilk asamasinda sampiyon ENCE oldu

Digital Athletics’in ülkemizi temsil ettigi PUBG Avrupa Ligi sona erdi. 3 hafta süren turnuvada toplamda 60 maçi oynandi. Muhtesem bir performans sergileyerek herkesi büyüleyen Finlandiyali ENCE takimi turnuvanin 1.'si olurken temsilcimiz Digital Athletics ise turnuvayi 13. sirada bitirdi.

Son güne 288 puan ile 13. sirada baslayan DA, ilk dörde girmek için elinden geleni yapsa da basarili olamadi. 

1.maç (Miramar)

Günün ilk maçinda iyi bir performans sergileyerek 5. olmayi basaran ekibimiz, 8 kill alarak 12. siraya yükselmeyi basardi. 

Finalde NiP, Red Diamonds ve M19 takimlarinin mücadelesine tanik olduk. M19 oyuncularini sahadan silmeyi basaran NiP, Red Diamonds karsisinda rahat bir galibiyete ulasti. RD finale sadece 2 oyuncuyla kaldigi için oyuncular kill vermemek adina intihar etti. Böylece ilk maçta kazanan Ninjas in Pyjamas takimi oldu.

Siralama

 1. NiP
 2. Red Diamonds
 3. M19

2.maç (Miramar)

Ikinci maçta kill almayi basaramayan temsilcimiz maçi 12. sirada bitirdi. Finalde Team Liquid’den Sambty tek basina 3 NiP oyuncusunu indirince, Pittsburgh Knights sayi avantajini degerlendirerek galibiyete ulasmasini bildi.

Siralama

 1. Pittsburgh Knights
 2. Team Liquid
 3. NiP

3.maç (Miramar)

Günün üçüncü maçinda 9. olan DA, bu oyunda da kill de alamadigi için puan alamadan karsilasmayi tamamladi. Finalde herkese göz dagi veren ENCE bu maçta tam 17 kill’e imza atarak resmen gövde gösterisi yapti.

Siralama

 1. ENCE
 2. CrowCrowd
 3. TSM

4.maç (Erangel)

DA bu maçta 5. olurken yalniz 1 kill alabildi. ENCE bir kez daha maçi süpürerek 1. olmayi basardi ve bu maçta da Finlandiyali ekip 15 kill alarak muhtesem bir performs sergiledi.

Siralama

 1. ENCE
 2. Winstrike
 3. CrowCrowd

5.maç (Erangel)

Turnuvanin son maçinda temsilcimiz Digital Athletics kendisine yakisir bir performans sergileyerek maçi 3. sirada bitirmeyi basardi. Finalde  rakipleri Red Diamonds ve Winstrike olan DA maçi kazanamasa da 7 kill alarak maçi 3. sirada bitirdi. Son maçin kazanani ise sayi dezavantajina ragmen Red Diamonds takimi oldu.

Siralama

 1. Red Diamonds
 2. Winstrike
 3. Digital Athletics

Puan Tablosu

Böylece Londra’da düzenlenecek olan FACEIT Global Summit turnuvasina, ilk 4’te yer alan ENCETeam LiquidNinjas in Pyjamas ve Winstrike takimlari katilmaya hak kazandi.

PEL’in sampiyonu ENCE 75.000$’sik ödülün sahibi olurken, ikinci Team Liquid 50.000$, üçüncü NiP 35.000$ ve dördüncü Winstrike ise 25.000$’lüks ödülü kasasina götürdü.

Turnuvayi 13. sirada bitiren DA, ilk asamada ligden düsme olmadigi için ikinci asamada tekrardan PEL’de mücadele etmeye devam edebilecek.