Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri PS4 Temmuz Ayı Ücretsiz Oyunları

PS4 Temmuz Ayı Ücretsiz Oyunları

PS4 Ücretsiz Oyun Rotasyonu

 

Temmuz ayında PS4 Plus ile sunulacak ücretsiz oyunlar belli oldu. Tema olarak futbol ve araba yarışı seçilmiş ve bu iki türün de neredeyse en iyi oyunları olan PES19 ve Horizon bizlerle. Temmuz ayının ikinci gününden Ağustos’un başına kadar ücretsiz olacak bu iki oyunu bir değerlendirelim.

 

PES 2019

Eğer bugün FIFA dünyanın en iyi oyunuysa bunun sebebi tabi ki de PES ile yaşadığı çekişmelerin sonucu yapılan geliştirmeler. 2013 yılına kadar pazarın tek hâkimi PES idi. Fakat FIFA’nın kart sistemi aralarındaki rekabeti tamamen yok etti diyebiliriz. Önceden mod üzerine çok fazla çeşitlilik yoktu fakat artık modlar da oyuna renk katan etmenler arasına girdi. Belki bir oyuncu yetiştirmek istersiniz belki de kendi kariyerinizi yapmak. Kim ne derse desin PES bu sektörün en iyi ikinci oyunu ama hepimizin kalbinde yeri çok ayrı.

 

Horizon

Geçmişten günümüze araba yarışına anlam katan nadide oyunlardan. Biraz 8bit biraz çizgi film birazda gerçek görseller. Tüm bu evrilme sürecinin neredeyse odağındaki oyun Horizon. İsterseniz tek kişi oynayın, isterseni 4 kişi oynayın ama ne yapıp ne edip bu oyunu mutla oynayın. Arabanızla olağan üstü yerlerden geçip, güneşin batışını, karları, volkan patlamalarını ve şiddetli fırtınaları izleyebilirsiniz. Unutmayın ay sonuna kadar ücretsiz olacak bu oyunun tamamen bitirmek isteyeceksiniz. Bölünebilir ekran sayesinde arkadaşlarınızla da bu heyecana ortak olabilirsiniz.