Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Facebook Gaming StreamElements ile anlaştı

Facebook Gaming StreamElements ile anlaştı

StreamElements, canlı yayın araçlarını Facebook Gaming’e entegre ettiğini açıkladı. 

2016 yılında kurulan StreamElements, Twitch ve YouTube'da yayın yapanlara hizmetler sunan bir platform. StreamElements’ın sağladığı hizmetler arasında ekran paylaşımını özelleştirme, yarışmalar, sohbetler ve para kazanma modellerini önerme gibi opsiyonlar bulunuyor. Sistem şu an Michael “Shroud” Grzesiek gibi birçok ünlü yayıncı tarafından da aktif olarak kullanılıyor.

Facebook Gaming’in entegrasyonu, StreamElement’in video kayıt ve yayın için Open Broadcast yazılımına bir eklenti olan OBS.Live uygulamasını da içeriyor. Bunlara ek olarak Facebook yayınlayıcıları, yayın düzenlerine, medya isteklerine ve görüntülenme sayısı, benzersiz hayranlar ve ipuçları gibi verileri izleyen yayın sonrası raporlara erişebilecek. 

Birkaç yayıncı StreamElements araçlarını sergilemek için hafta boyunca Facebook Gaming üzerinden yayın açacak. Yayıncılar arasında David “StoneMountain64” Steinberg, Greek God Gaming ve NorkaGaming gibi isimler yer alıyor.

Facebook Gaming mühendislerinden Colin Creitz: “Yayınlarında oyun oynayan topluluğumuz için canlı yayınları kolaylaştırmak ve ödüllendirmek için her zaman yeni yollar arıyoruz. Yeni StreamElements entegrasyonu, Facebook Gaming yayıncılarının yaratıcılıklarını geliştirmelerini, akışlarını yönetmelerini, topluluklarıyla ilişki kurmasını ve bunu yaparken para kazanmalarını kolaylaştırıyor."

Facebook, Electronic Entertainment Expo'ya (E3) katıldı ve şirket standından canlı yayınlara ev sahipliği yaptı. Sosyal ağ verilerine göre, 700 milyondan fazla insan oyun oynuyor, oyun videoları izliyor ya da Facebook'ta oyun gruplarına katılıyor.

StreamElements'e göre, şirket 2018'de kullanıcı tabanını %600'den fazla artırdı ve yayıncı bağışları 15 milyon dolara yükseldi. Şirket daha önce yaptığı açıklamada, yayıncı gelirlerinin 2019'da 40 milyon doları aşmasını beklediğini belirtti.

Ocak ayında StreamElements, 11.3 milyon dolar değerinde bir A Serisi finansman turunu kapattı. Fon turu Pitango VC tarafından yönetildi ve önceki yatırımcılar arasında olan Mind State Ventures, Rainfall VC ve Samsung Next de yatırımcılar arasında yer aldı.

via: esportsobserver