Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Profesyonel CS:GO oyuncusu, yanlışlıkla VALORANT’tan banlandı

Profesyonel CS:GO oyuncusu, yanlışlıkla VALORANT’tan banlandı

VALORANT Kapalı Betası henüz daha çok yeni. Bu nedenle zaman zaman oyun içi problemler ve buglar çıkabiliyor. İşte bu problemlerin biri de profesyonel CS:GO oyuncusu Oscar “mixwell” Canellas’ın başına geldi. Mixwell, canlı yayın sırasında VALORANT oynarken yanlışlıkla ban yedi.

VALORANT, çıkışıyla birlikte birçok oyuncunun dikkatini çekti. Farklı FPS oyunlarının profesyonel oyuncuları da bu topluluğa dahil oldu. Twitch üzerinde Riot Games’in yeni oyununun yayınını yapan birden fazla CS:GO oyuncusuna rastlayabiliyoruz.

24 yaşındaki İspanyol mixwell de bu oyunculardan biri. Geçtiğimiz günlerde kendi Twitch kanalında VALORANT yayını yapan oyuncu, oyunu oynarken telefonunu bilgisayara bağlıyor. Bu bağlamayı yanlış tanımlayan oyunun anti-cheat sistemi, mixwell’i direkt olarak banlıyor ve oyundan atıyor.

https://twitter.com/Mixwell/status/1250762733211062272?s=20

Bunun üzerine resmi Twitter hesabından Riot Destek hesabına bir tweet atan oyuncu, “Canlı yayında arkadaşlarımla birlikte oynuyordum. USB kablomu telefonuma bağladım ve o esnada anti-cheat tarafından oyundan atıldım. Yasaklanmamı kaldırabilir misiniz lütfen?” diyerek durumu anlattı.

Görülen o ki bu sorunu tek yaşayan İspanyol oyuncu da değil. G2 Esports’un yayıncısı olan Lothar da aynı sorunu yaşamış. Bu durumu öğrendikten sonra bir tweet daha atan mixwell, “Aynı durum Lothar’ın ve birçok kişinin daha başına gelmiş. Beklemek zorundayım ve oyunu çok fazla oynamak istiyorum.” ifadelerini kullandı.

İspanyol oyuncu, Riot Games’in bu durumu araştırırken beklemek zorunda olduğunu ve oyundan uzak kaldığını da belirtti. Birden fazla oyuncunun başına gelen bu olay hakkında ise henüz bir gelişme yok.