Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Pokemon Go her şeye rağmen yine rekor kırdı

Pokemon Go her şeye rağmen yine rekor kırdı

Pokemon Go, ülkemizde hiçbir zaman diğer ülkelerde oludğu kadar popüler hale gelememiş olsa bile yine de oyunculardan elde ettiği gelirler ile birlikte yeni bir rekor kırıyor. Sensor Tower tarafından paylaşılan istatistiklere göre Pokemon Go, bu senenin ilk yarısında rekor bir gelir elde etti. Corona virüsü sebebiyle dışarıda oynanan oyun bir güncellemeyle birlikte evlere taşınmıştı. 

Pokemon Go 2016 yılında oyunseverler ile buluşmuş, insanları sokağa dökmüş ve her yerde elinde telefonla Pokemon avlayan insanları görmemize neden olmuştu.  Oyun diğer oyunlardan farklı olarak bildiğiniz gibi oyuncularından dışarı çıkmasına odaklanan bir oyun. Dolayısıyla tüm dünyayı etkisi altına alan salgın sürecinde bu tür oyunların büyük bir oyuncu kaybı yaşadığı düşünülebilir ancak ortaya çıkan yeni bir rapora göre Pokemon Go, performansını korumanın da ötesinde artırıyor. 

Sensor Tower, yeni yaptığı bir paylaşımda oyuncuların 2020’nin ilk yarısında, geçen diğer yıllara oranla daha fazla harcama yaptığını açıkladı. Üstelik buna, oyunun çıkış yaptığı yıl da dahil ediliyor yani corona virüsü sürecinde Pokemon Go önemli bir ivme yakalamış durumda.

Oyun normalde zorlaşan görevleri içinde barındırıyorsa da salgın sürecinde bu görevler daha kolay bir hale geldi ve evden oynanabilen haliyle insanları kendisine çektiği düşünülüyor. Oyun 2020’nin ilk yarısında 445 milyon dolar kazandı.