Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri VALORANT için ücretli hile satın alan binlerce oyuncu banlandı!

VALORANT için ücretli hile satın alan binlerce oyuncu banlandı!

VALORANT’ın hile koruma sistemi Vanguard, her ne kadar tartışmalara konu olsa da işini düzgün yapıyor gibi gözüküyor. Bir Twitter hesabından yapılan paylaşımda, ücretle hile satın alan binlerce kullanıcının banlandığı, ekran görüntüleriyle beraber ileri sürüldü.

VALORANT’ın kapalı beta döneminde hile koruma sistemi Vanguard hakkında birçok asılsız iddia ortaya atılmıştı. Bunlardan en büyüğü ise sistemin, kullanıcıların bilgilerini çaldığı ve depoladığı iddiasıydı. Riot Games bununla ilgili bir açıklama yapmış ve durumun böyle olmadığını ortaya çıkartmıştı.

Diğer hile koruma sistemlerinden farkı Vanguard’ın kernel modu kullanıyor olması. Görülen o ki bu tercih şu ana kadar oldukça başarılır ilerliyor. Geçtiğimiz günlerde “Anti-Cheat Police Department” hesabı Twitter üzerinden bazı ekran görüntüleri paylaştı. Bu ekran görüntülerinde VALORANT için hile atın alan fakat yine de oyundan banlanan oyuncuların konuşmaları yer alıyor.

Söylenene göre fiyatı 100 doları geçen hilelerden satın alan 3700 oyuncu, HWID banı yiyerek oyundan uzaklaştırıldı. Bu demek oluyor ki oyuncular yeni bir bilgisayar almadan oyuna hiçbir şekilde giriş yapamayacak.

FPS oyunlarındaki hile problemi herkesin malumu. Bunun önüne geçebilmek için gerçekten çetin bir mücadele vermek gerekiyor. Oyun daha çıkmadan bu konuda kendilerini hazır hissettiklerini belirten Riot Games tarafı ise verdiği sözü tutmak için iyi çalışıyor gibi duruyor.