Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Rockstar Games, yeni bir açık dünya VR oyunu üzerinde çalışıyor olabilir!

Rockstar Games, yeni bir açık dünya VR oyunu üzerinde çalışıyor olabilir!

Dünyanın en önemli oyun şirketlerinden biri olan Rockstar Games, yeni bir açık dünya VR oyunu üzerinde çalışıyor olabilir. Bu söylentinin çıkmasının nedeni ise LinkedIn’de Videogames Deluxe şirketi tarafından paylaşılan iş ilanı.

Rockstar Games, 1998 yılından bu yana çıkardığı tüm oyunlarla piyasayı alt üst etti ve oyuncuların en sevdiği şirketlerden biri haline geldi. Hal böyle olunca yeni bir Rockstar imzalı oyun olması ihtimali bile insanı heyecanlandırıyor.

LA Noire: The V.R. Case Files oyununu geliştiren Videogames Deluxe stüdyosu, geçtiğimiz ay LinkedIn’de bir iş ilanı paylaştı. İş ilanında ise Rockstar Games için yeni bir AAA, açık dünya VR oyunu üzerinde çalıştıkları yazıyor. Yazı içerisinde bu projenin çığır açacak olduğunu belirten şirket, Sydney stüdyolarında birden fazla pozisyon için başvuru aldıklarını belirtiyor.

Bu iş ilanın yaklaşık 1 ay sonra fark edilmesi her ne kadar insanları şaşırtsa da projenin ne olabileceğine dair tahminler çoktan başladı. Son olarak 2018 yılında Red Dead Redemption 2’yi piyasaya süren Rockstar Games, VR tarafına da yepyeni bir soluk getirebilir mi?