Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri PlayStation Plus’ın haziran ayındaki ilk ücretsiz oyunu belli oldu

PlayStation Plus’ın haziran ayındaki ilk ücretsiz oyunu belli oldu

PlayStation’ın abonelik sistemi PlayStation Plus, bilindiği üzere üyelerine her ay ücretsiz olarak 2 oyun veriyor. Resmi hesaplardan bugün yapılan paylaşımla, haziran ayında ücretsiz olarak verilecek oyunun Call of Duty: WWII olduğu açıklandı.

Henüz sadece bir oyunu açıklayan PlayStation, önümüzdeki günlerde ücretsiz olacak diğer oyunu da açıklayacak. PlayStation Plus üyeleri, Call of Duty: WWII’yi 26 Mayıs’tan itibaren kütüphanelerine ekleyip oynayabilecek. Oyunun şu anki market fiyatı ise 254 TL.

2017 yılında çıkış yapan Call of Duty: WWII, seriyi tekrar İkinci Dünya Savaşı’na, yani köklerine götürmüştü. O yıla kadar çok uzun süredir farklı senaryolara üzerine yoğunlaşan CoD, oyunlarını Normandiya’ya geri götürmüş ve herkesin hasretini söndürmüştü.

Üzerindeki olumsuz etkiyi bir nebze de olsa bu oyunla atmayı başaran Sledgehammer Games, bu noktadan sonra oyunlarında senaryoya önem vermiş ve eski oyunlarına odaklanmıştı. Serinin son oyunu olan Call of Duty: Modern Warfare, Warzone adında bir battle royale modu çıkarmıştı.