Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Minecraft Dungeons hakkında bilinmesi gereken detaylar

Minecraft Dungeons hakkında bilinmesi gereken detaylar

Yeni Minecraft oyunu Minecraft Dungeons’ı oyunculara yarın sunuluyor olacak. Peki oyun satışa sunulmadan önce oyun hakkında bilgi edinmeye ne dersiniz?

Minecraft ilk olarak 2011 yılında oyunseverlerin karşısına çıkmıştı. Onca yıl geçmesine rağmen belirli bir oyuncu kitlesine ulaşan ve hala popülerliğini koruyan oyun serisinin son üyesi olacak Minecraft Dungeons nasıl bir oyun deneyimi sunuyor?

Mojang tarafından geliştirilen oyun; PlayStation, Xbox ve Nintendo Switch gibi platformlarda da yerini almıştı. Minecraft Dungeons 26 Mayıs 2020’de piyasaya sürülecek.

Minecraft Dungeons öncelikle, tek bir platforma özel bir oyun değil. Bu sebeple Minecraft da neredeyse kendisini çalıştırabilen her platformda oynanabiliyor. Minecraft Dungeons için de bu konuda bir değişiklik yaşanmayacak ve oyun; PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch'te oynanabilecek. Oyun yalnızca mobil platformlarda yer almayacak. 

Farklı bir oyun deneyimi sunacak olan Minecraft Dungeons, orijinal oyunla benzer modellere sahip olsa da geri kalan her şey tamamen farklı. Dungeons’ta zanaatkarlık, kaynak toplama ve inşa etme gibi mekanikler oyunda yer almıyor.

Microsoft’un diğer oyunları gibi Minecraft Dungeons da Xbox Game Pass’e hemen yüklenecek. Yani bir Xbox Game Pass abonesiyseniz oyunu ekstra ücret ödemeden oynayabileceksiniz. Xbox Game Pass abonesi değilseniz oyunu oynamak için 56,25 TL ödemeniz gerekecek. 

Forbes’ta yer alan habere göre oyun, çok karmaşık olmayacak. Alışmasının ve oynamasının kolay olacağı söylenen oyun için Minecraft hayranlarının çok heyecanlı olduğunu tahmin edebiliyoruz.