Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Playstation 5’in sistem mimarisi ortaya çıkıyor!

Playstation 5’in sistem mimarisi ortaya çıkıyor!

Playstation Türkiye tarafından atılan tweete göre baş sistem mimarı Mark Cerny, yarın Türkiye saati 19:00'u gösterirken burada Playstation 5 'in sistem mimarisi hakkında açıklama yapacak.

Dünya'nın en çok satan ve güncel olarak en çok kullanılan konsollarından biri olan Playstation, yeni ürününü piyasaya çıkarmak için gün sayıyor. Şirketin son konsolu 2013 yılının sonlarına doğru çıkan PS4'ün artık yavaş yavaş eskimesinin ardından PS5 heyecanı tüm oyunseverleri kasıp kavurdu. Playstation serisinin baş sistem mimarı Mark Cerny, yarın Türkiye saati ile 19:00'da Playstation 5  hakkında bazı kilit soruları cevaplayacak. Bu açıklamanın ardından heyecanın daha da artacağı düşünülüyor.

PS5, konsol oyuncularının uzun zamandır beklediği bir üründü. Yeni neslin ne zaman çıkacağına dair internette bir sürü dedikodu dolanıyordu. Bu zamana kadar çıkmış bütün Playstation'ların piyasaya sürülme tarihleri arasında yaklaşık 6-7 sene var. Gelin, önceki nesillerin çıkış tarihlerine daha yakından bakalım.

Playstation serisi ilk olarak 1994 yılında piyasaya sürüldü. İkinci konsol ise 2000 yılında Playstation 2 adıyla çıktı. PS2, şu anda "gamer" olan birçok kişi için bir dönüm noktası oldu denilebilir. Grafikleri, zamanına göre beklentileri karşılıyordu. Sony'nin 3. PS'inin çıkış tarihi 11 Kasım 2016. Şirketin son ürünü 4. nesil Playstation, 2013 yılında kullanıma sunuldu. Son ürünün çıkışının ardından tam 7 sene geçti. Bu süreçte Slim ve Pro adında iki farklı model tanıtıldı. Tabii bunların hiçbiri, yeni bir Playstation'ın heyecanın yaratamadı.

Sony, 1994 yılından bu yana yürttüğü stratejiyi bu yıl bozmazsa, 2020 tatil döneminde PS5'i kullanıma sunacak.