Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Formula 1 sürücüleri Corona virüse dikkat çekmek için espora yöneliyor

Formula 1 sürücüleri Corona virüse dikkat çekmek için espora yöneliyor

Corona virüsü pandemisi sebebiyle birçok etkinlik ve spor müsabakaları erteleniyor. Salgından etkilenen etkinliklerden olan olan Formula 1 yarışı da pandemiye dikkat çekmek adına dijital ortama taşındı.

Pazar günü gerçekleştirilen üç espor etkinliği büyük ilgi gördü. F1, NASCAR, ve IndyCar yıldızlarının katıldığı bu espor müsabakaları yarım milyon izleyiciye ulaştı.

Bildiğiniz gibi geçenlerde McLaren ekip üyelerinden birinin Corona virüsü teşhisi koyulduğu açıklanmıştı. Bunun ardından salgına ilgi çekmek için birçok sporcu dijital olarak espor yayınlarına katılmaya başladı.

Pazar günü, F1'in genç yıldızı Max Verstappen ve IndyCar şampiyonunu yarışırken gördük ancak bu sefer dijital olarak. All-Star espor yarışını düzenleyen çevrim içi Twitch yayını büyük ilgi gördü.

F1 sürücüsü Lando Norris ve futbolcu Thibaut Courtois, sanal bir Avustralya Grand Prix'sinde kıyasıya yarışacak. 

Yarışmacılar farklı aşamalardaki yarışlarla birbiriyle gerçek bir pistteymiş gibi kıyasıya yarıştı. Corona virüsü salgınına da dikkat çeken bu espor yayınları, birçok kişinin evde vakit geçirirken de keyif alacağı etkinliklere dönüşüyor.

Yalnızca F1 yarışları değil aynı zamanda bisiklet ve futbol müsabakalarının da bu şekilde düzenlenebileceği söyleniyor. Çok fazla antrenman yapamayan sporcular evde geçirdikleri zamanı da iyi bir şekilde değerlendirmek istiyor ve bu noktada teknolojinin nimetlerinden faydalanmayı hedefleyen sporcular, benzer yayınlarla ilerleyen günlerde karşımıza çıkabilir.