Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Manticore Games kendi oyununuzu inşa etme imkanı sunuyor

Manticore Games kendi oyununuzu inşa etme imkanı sunuyor

Bildiğiniz gibi oynadığınız oyunların dünyasını kendiniz inşa edebildiğiniz oyunlar bulunuyor. Manticore Games ise iki yıldır geliştirme aşamasında olduğu Core Open Alpha’yı geçenlerde başlattı.  Oldukça keyifli bir deneyim sunan ve artık popüler oyunların birkaçında bulunan bu geliştirici özelliği sayesinde kendi oyun evreninizi inşa edebiliyorsunuz. Bunu şimdilik ücretsiz olarak sunan şirket oyuncuları çekmek önemli bir adım atmış oluyor. 

Platform, oyun oluşturma ve hızlı olarak yayına alma işlemleri için Epic Games'in gerçek zamanlı 3 boyutlu grafik oluşturma platformu Unreal Engine’i kullanıyor. Manticore Games’in yaptığı açıklamaya göre Core platformunun geliştirilmesi için düzenli olarak yeni özellikler eklenecek.

Karakter oluşturma kısmında klasik Sims görünümlerini oluşturabildiğimiz geliştirici mağazası tasarımına benzer bir ekran sizi karşılıyorken, oyunun içinde istediğiniz gibi inşa edebileceğiniz farklı dinamikler bulunuyor. Kendi oyun dünyanızı oluşturabildiğiniz bu oyun kiti oldukça eğlenceli ve kolay yapıda sunulmasıyla dikkatleri üzerine çekiyor.

Renkli dünyası ile geliştirilen oyunlar Fortnite ve Saint Row havası verse de oldukça eğlenceli duran Core Open Alpha platformu yaratıcılığınızı geliştirmeniz açısından önem teşkil ediyor.

Şimdilik, kullanıcıların yaratabileceği her şey ücretsiz olarak sunuluyor ancak oyun bu yılın ilerleyen zamanlarında beta sürümüne geçtiğinde, içerik oluşturucuları için belirli öğeleri veya komut dosyalarını satmak veya Twitch ortaklık programı için seçilen para kazanma seçenekleri yer alacak. Böylece oyuncular ve geliştiriciler için de yeni bir gelir kapısı oluşmuş olacak.

Bu platform, Core'un yaratıcıları tarafından yapılan düzinelerce etkileşimli deneyimin yanı sıra Manticore Games tarafından tasarlanan dört tam oyunu içeriyor. Core, kullanıcıların platformla neler yapabileceğini göstermek için Twitch için haftalık yayınlara ev sahipliği yapacak. Core Open Alpha, Coregames.com adresinde yer alıyor.

Oyuncular ve geliştiriciler için Core, keşfedilecek çok sayıda ücretsiz oyun ve dünyayı sunuyor.

Manticore GamesElectronic Arts, Blizzard, Respawn, Xfire, Roblox, Trion Worlds, Crystal Dynamics ve Zynga tarafından kurulan bağımsız bir geliştirici platformu olarak biliniyor.

Core Open Alpha platformunun yayımlanan videosunu izlemek isteyenleri aşağıdaki videoya alalım