Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri PlayStation 5 Pro işaret ediliyor: Sony yeni aldığı patent ile dikkat çekiyor!

PlayStation 5 Pro işaret ediliyor: Sony yeni aldığı patent ile dikkat çekiyor!

Sony'den PS5 için yeni bir hamle gelmiş gibi duruyor. Geçtiğimiz aylarda tanıtılan ve beklentilerin altında kalan etkinliği ile biraz da olsa hayal kırıklığı yaratan Sony, aldığı yeni bir patent ile oldukça dikkat çekiyor. PlayStation 5 Pro'nun geleceğine işaret eden bu patent ile birlikte Sony, konsol hayranlarınının yüzünü güldürecek mi?

Bunun cevabını henüz bilimiyoruz ancak ortaya çıktığı kadarıyla PS5 Pro bizleri karşılayacak gibi. Sony'nin aldığı yeni PlayStation patenti, şu an için duyurulmayan PlayStation 5 Pro konsoluna işaret ediyor deniyor. Bunun nedeni ise Sony’nin aldığı patentte yüksek performanslı bir konsoldan bahsediliyor olması.

Sony tarafından alınan yeni bir PlayStation patenti, PlayStation 5 Pro'yla ilgili iddiaların alevlenmesine neden oluyor. Resmi olarak bu modele gönderme bile yapmayan Sony, PS5’in satışa çıkacağı sırada Pro modeliyle kullanıcıları şaşırtmak istiyor olabilir.

Sony'nin aldığı yeni patentin başvuru tarihine bakıldığında karşımıza 2019 yılı çıkıyor olsa da patent yeni yayımlandı ve sosyal medyanın gündemine de bomba gibi düştü.

Patentin tam adına bakıldığında ise karşımıza; "Ev Konsolu ve Bulut Oyunculuğu İçin Ölçeklendirilebilir Oyun Konsolu CPU/GPU Tasarımı" adlandırması çıkıyor. Patentin içerisinde ise GPU özelliklerine değinilen oyun konsolu için, SoC teknolojisinin yer aldığı ve üst düzey RAM gibi detayların yer aldığı görülüyor.

Patentte daha çok yüksük donanımlı özelliğinin vurgulandığı gözlerden kaçmıyor. Bu sebeple PlayStation 5 Pro'yu işaret ettiği düşünülüyor.