Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Microsoft Flight Simulator’dan sevindiren Steam desteği

Microsoft Flight Simulator’dan sevindiren Steam desteği

Oyun içinden görseller geldikçe simülasyon oyunları seven kişiler tarafından heyecanla paylaşım yapttıran Microsoft Flight Simulator'dan VR tarafında Steam desteği gelecek. Oyunun çok başarılı olan detayları, grafik tarafında kullanıcıları oldukça tatmin edecekken, VR oyunlarını sevenler için de güzel bir alternatif sunulmuş olacak. 

Biliyorsunuz VR oyunlar çok fazla değiller ve VR tarafının gelişmesi için kullanıcıların talep etmesi gerekiyor. Bu sebeple taleplere karşılık veren şirketler arasında yer alan Steam, merakla beklenen Microsoft Flight Simulator için VR desteğini sunuyor. 

Microsoft Flight Simulator için yapılan son açıklamaya göre oyun, çıkış yaptığı gün Steam'den de  satın alınabilecek. Oyun bildiğiniz gibi 18 Ağustos 2020 tarihinde oyunseverler ile buluşuyor ve sonbahar aylarında VR desteğine de kavuşuyor.

Uçuş simülasyonu bir süredir en çok beklenen oyunlar arasında yer alıyor. Uçuş simülasyonu seven kişilerin radarına giren oyunun, Microsoft imzalı olması da işleri iyice keyifli hale getiriyor. Zira sunduğu performans beklentileri bir hayli karşılayacak gibi duruyor.

Oyun her Microsoft oyunu gibi Microsoft Store üzerinden kullanıcıların karşısına çıkacak. Bunun yanında Steam üzerinden de almak isteyen kişilere sunuluyor olacak. Oyunun Standard, Deluxe ve Premium Deluxe olarak yine 3 farklı versiyon ile mağazada yerini alacağını belirtelim.

Oyunda yer alan teknoloji yalnızca VR ile de sınırlı olmayacak. Günümüzde pek çok oyunun sunduğu deneyimi katlayan TrackIR desteği de Microsoft Flight Simulator'da kullanıcılara sunulacak. Kafa hareketlerinizi gerçek zamanlı olarak algılayan bu teknoloji sayesinde bu hareketler oyuna eş zamanlı olarak yansıyacak.