Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Papara SuperMassive: Baykuş uyanıyor

Papara SuperMassive: Baykuş uyanıyor

TL;DR: Papara SuperMassive, TBF 2020’den beri oldukça başarısız giden League of Legends tarafını ayaklandırma kararı aldı. Ligin en gözde ikilisini kapmayı başaran SUP, yüksek profilli Koreli oyuncularla kadrosunu tamamladı. Baykuş, şampiyonluğun en büyük adayı olacak.

Dark Passage ile beraber belki de ŞL tarihinin en ikonik iki takımından biri olan Papara SuperMassive, birleşmenin üzerinden çok da uzun bir süre geçmemesine rağmen Blaze isminden tamamen vazgeçti ve yeni (ama eski) markasıyla EMEA Masters yoluna çıkıyor. Bir zamanların transfer şampiyonu SUP’u hatırlatan şekilde sezon arasında Serin ve HolyPhoenix ikilisini bağlayan ekip, etraflarında sağlam bir kadro kurmayı da başardı.

SUP’u bir süredir genç ve gelişim hedefleyen kadrolar kuruyor, ancak bu kadrolarla bir türlü başarıya ulaşamıyordu. 2022’de VALORANT’ta da başarısız olan ekip, bu sezonun başında bu iki ana oyunda büyük değişikliklere gitti. Gerçek yıldızların bulunduğu kadrolarla SUP artık hem kısa vadede hem de uzun vadede başarılı olmayı hedefliyor.

ŞL tarihinde kimler kimler başarısız oldu, Papara SuperMassive gerçekten bu kadar net favori mi? Rakiplerini düşünürsek fark o kadar da büyük değil. Ancak sadece transfer sezonundaki başarı bile henüz lig başlamadan SUP’u 1 adım önde başlattı.

NASR Esports’u konu alan yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

SuperMassive efsaneleri

SuperMassive dendiğinde akla gelen ilk isim, “baba” Zeitnot. TCL tarihinin en büyük yeteneklerinden olan nişancı, sayısız kupasına rağmen uluslararası turnuvalarda gruplara kalmayı bir türlü başaramamasıyla da akıllarda kaldı. Şimdilerde kariyerine yayıncı olarak devam etse de lige geri dönmesi de bekleniyor.

fabFabulous, Dark Passage ve HWA’da bıraktığından daha büyük bir iz bırakmış bile olabilir. Yıllarca üst koridorda görev adamı rolünü üstlenen fabFab, önce yayıncı oldu, şimdi ise NASR Esports’ta espora geri döndü. Stomaged da KaKAO’nun gelmesine kadar SUP forması giyen tek ormancı olarak akıllarda. Onu da bu sene büyük rakip Dark Passage formasıyla izleyeceğiz.

Son olarak da destekler var. SnowFlower sadece SUP taraftarlarının değil, oynadığı her sezon uluslararası turnuvalara takımını götürüp başarı için ter dökmesiyle tüm ŞL izleyicilerinin takdirini kazandı. Son NS RedForce macerasının ardından kariyerine yine ara verdi. Dumbledoge ise her ne kadar SUP’tan son ayrılığı olaylı olsa da takımın tarihine geçmiş, onu hatırlayanların SUP formasıyla hatırlamasını sağlamıştı. Kariyerini SUP’ta yaşadığı problemlerin ardından bitiren Dumbledoge, artık göz önünde bir isim olmayı da bırakıp perde arkasına geçti.

Papara SuperMassive 2023 kadrosu

SUP, geçtiğimiz seneden sadece üst koridor Juuzou‘yu kadroda tuttu. Bu tecrübeli ve güvenilir üst koridorun yanına iki de harika yerli oyuncu eklendi: Serin ve HolyPhoenix. Güney Koreli trendini takip eden takım, iki güçlü Koreli oyuncuyla kadrosunu tamamladı. Son olarak Vitality formasını giyen yıldız isim Haru ve destek pozisyonuna da TSM’den Mia eklendi.

Sadece Serin – HP ikilisinin eklenmesi bile şampiyonluk adayı olmak için yeterliyken üstlerine böylesine yüksek profilli iki Koreli oyuncu eklemek ve üst koridorda da her zaman güvenebileceğin bir oyuncuya sahip olmak… Papara SuperMassive’in başarılı olmaması ihtimalini düşünmek istemiyorum, çünkü bu kadro EMEA Masters’ta başarılı olmak için de oldukça uygun.

Serin – HolyPhoenix ikilisi

Bu ikili, Papara SuperMassive’in 2023 sezonundaki en büyük gücü. Son dört mevsimde üç şampiyonluk aldılar, performansları neredeyse hiç düşüş yaşamadı ve hırslarının devam ettiğini de SUP ile erken bir dönemde anlaşmalarından anlayabiliyoruz. Başarılı olmak istediler ve etraflarına en uygun yatırımı yapacak takımla da anlaştılar.

SUP’un başarılı olamayacağı tek senaryo da bu ikilinin çeşitli sebeplerden motive olamadığı bir durumda gerçekleşebilir. Daha önceki tecrübelere dayanarak, Holy’nin Mia ile uyum sağlayamaması veya Serin’in metaya adapte olamaması gibi sorunlar sezon içinde yaşanabilir. Ancak bunlardan en azından ikincisinin kesinlikle EMEA Masters’a kadar atlatılacağından eminim. HolyPhoenix’in ise sonunda güçlü bir Koreli oyuncuyla koridor oynamaktan memnun olacağını düşünmek istiyorum. Bu uyumun sağlandığı durumda da SuperMassive durdurulamaz bir güç haline gelecektir.

Dağhan "da1moN" Eryılmaz

Yorum ekleyin