Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri NASR Esports: Gerçek bir ŞL takımı

NASR Esports: Gerçek bir ŞL takımı

TL;DR: Dubai merkezli NASR Esports, 2023 kadrosunda 2 sıra dışı Koreli bulundurmakla kalmadı, ikon fabFabulous’ı da kadrosuna ekledi. Geçtiğimiz sezon kendilerini beğendiren Typhoon ve Scorth ile beraber ciddi bir şampiyonluk adayı olan NASR’ın bunu yapamaması için önünde herhangi bir engel de gözükmüyor.

NASR Esports, Şampiyonluk Ligi’nde Royal Youth’u satın aldığı günden beri belli tartışmalara sebep olmuş bir takım. Birleşik Arap Emirlikleri’nden bir organizasyonun ŞL’ye giriş yapması birçok takipçiyi hem endişelendirmiş, hem de takıma yönelik sınırı aşan tepkiler gösterilmişti. 2 yıllık sürecin ardından artık NASR ve ŞL takipçileri barıştı denilebilir.

Öyle ki, NASR Esports gerçek bir Şampiyonluk Ligi takımı olmak için elinden gelen her şeyi yaptı. Yüksek yatırımlı kadrolarla tek bir şampiyonluk bile görmediler, çeşitli yabancı transferler ve Bolulu bile onları şampiyonluğa götüremedi. Bu yıl da işi artık son noktaya getirdiler. Eski DP oyuncularını almak, bunlardan birinin fabFab olması ve bu takımı 2 Koreli ile tamamlamak, artık Pinokyo’nun gerçek bir çocuk olduğu anlamına geliyor.

Yıllar sonra başarıyı getirecek takım bu ekip olabilir mi? NASR bu seviyede kadroları daha önce de kurdu, ancak bu kadronun bence en önemli farkı bir senedir profesyonel arenadan uzak kalan fabFabulous tarafında sorun yaşanması halinde hemen yerini alabilecek genç bir yeteneğin de takımda bulunması. Geçtiğimiz yıl Ellam bekleneni veremediğinde NASR metaya ayak uydurmakta çok zorlanmıştı. En azından EMEA Masters’a gitmek ve play-off oynamak artık bu kadronun tek hedefi olmalı.

5 Ronin’i konu aldığımız yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

NASR Esports’un efsaneleri

NASR Esports’un efsanelerine karar verirken Royal Youth zamanını göz önüne almamaya karar verdim, çünkü iki organizasyon arasında HWA – IW veya BUR – 5R örneklerinden çok daha fazla fark var.

Onların ilk yıldızı ve unutulmaz ismi kesinlikle Giyuu. Lübnanlı orta koridor kariyerinde iyi bir çıkış yakaladıktan sonra eski takımı NASR’ın Türkiye’deki yeni takımı ile anlaşmıştı. Giyuu NASR ile TBF 2021’de oynamayı başarmış ancak güçlü Galatasaray kadrosunu mağlup etmeyi başaramamıştı.

Giyuu’nun yerini efsaneleşecek başka bir orta koridor doldurdu. TBF’de NASR’ı mağlup eden Bolulu, sonraki sene Dubai ekibinin saflarına katıldı. Ancak Bolulu’nun NASR kariyeri de Giyuu’nunkinden daha başarılı değildi, hatta Bolulu final görmeyi de başaramadı.

Son olarak da Japone, Royal Youth’un ardından NASR’da kaldı ve oyunculuk kariyerini de bu takımda bitirdi. Ligimizin uzunca süre en gözde destek oyuncularından biri olan Japone de uzun süre katkı sağlayarak takımın tarihine geçti diyebiliriz.

NASR Esports 2023 kadrosu

2023’e hızlı girmek isteyen takımlardan birisi NASR Esports. Dark Passage’ın dikkatleri üstüne çeken genç oyuncuları Typhoon ve Scorth‘u sözleşmeleri biter bitmez aldılar, üst koridora da eski takım arkadaşları fabFabulous‘ı eklediler (ki menajer Uberq ile arası da iyidir). Kalan boşluklar olan orta koridor ve destek pozisyonlarına da çok önemli iki Koreli oyuncu eklendi, Ophelia ve Patch.

Ophelia’yı Covid-19 Gen.G’yi vurduğunda as takım forması giymesinden hatırlıyor olabilirsiniz. Gelecek vaad eden orta koridorlar arasında gözüken 19 yaşındaki oyuncu önce Latin Amerika’ya gitti, Rainbow7 ile Worlds yapamayınca ülkemizin yolunu tuttu. Patch’in kariyeri biraz daha düşük profilli, Çinli ThunderTalk Gaming’in genç yedek oyuncusu olarak uzun süre takımda kaldı. Takımın yedek kulübesinde genç üst koridor Ejdercan forma bekleyecek, Koreli koç Sickness ise takımı galibiyete götürmek için çalışacak.

Ophelia

Bu beşliden Typhoon, Scorth gibi isimler geçtiğimiz sene kendilerini yeterince gösterdiler. Patch’i izleyenler ise ligimize gelen en iyi Koreli desteklerden biri olduğunu iddia ediyor, ki Mia ve Asper gibi isimlerle yarışacağını düşünürseniz bu oldukça önemli. Ancak kendim de izlemiş olmam açısından benim tarafımda en çok merak uyandıran isim Ophelia.

Gen.G formasıyla izlediğimizde ileride LCK’de yer bulabileceğini düşündüğümüz bir isimken Ophelia belki de biraz daha tecrübe, biraz da para kazanma amacıyla Latin Amerika’ya gitti ve beni hayal kırıklığına uğrattı diyebilirim. Türkiye’ye gelmek daha iyi bir karar mı? BAO gibi isimlerin bile LCK takımlarıyla adının anıldığını düşünürsek LLA’den çok daha iyi bir tercih bile olabilir. Ophelia gibi mekaniklere sahip bir oyuncunun TCL’de ne kadar fark yaratabileceğini ise hesaplamak çok güç. Ligde Serin gibi bir isim varken orta koridorda onu mat etmek şampiyonluğun kilidini açabilir.

Yorum ekleyin