Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Pac-Man 40. yaşını kutluyor! İşte Pac-Man hakkında yeni gelişmeler

Pac-Man 40. yaşını kutluyor! İşte Pac-Man hakkında yeni gelişmeler

Pac-Man bugün itibarıyla 40 yıldır oyun hayatında bulunuyor. Basit ve eğlenceli bir oyun olan Pac-Man şu anda birçok platformda birçok şekilde oyunseverlere sunuluyor. Pac-Man’in geliştiricisi Bandai Namco, oyunun 40. yıldönümü olması sebebiyle Amazon’un oyun servisi ile birlikte çok oyunculu olarak konumlandırılan çevrim içi bir oyunu duyurdu.

Oyun dünyasının bilinen simalarından olan Pac-Mac 22 Mayıs 1980 tarihinde ilk kez oyunseverler ile buluştu. O günden bu yana varlığını sürdüren oyunun hala kemikleşmiş bir sevenler kadrosu bulunuyor. Pac-Man’in 40. yılı için yaratılan yeni oyunun ismi Pac-Man Live Studio olacak.

Peki Pac-Man Live Studio’da oyuncular neler yapabilecek? Tıpkı Super Mario Maker da olduğu gibi oyuncular kendi oyun arenalarını yaratabilecekler.

Bunun yanında yine bu güne özel olarak NVIDIA’nın yapay zekası da özel bir Pac-Man oyununu yeniden üretiyor. Teknoloji şirketi NVIDIA da 40 yıl sonra Pac-Man’i yapay zekayla yeniden tasarlayacağının müjdesini verdi. Şirket direkt resmi internet sitesi üzerinden konu hakkında açıklama yaptı. Bu açıklamada ise klasik retro Pac-Man oyununa yeni bir soluk getireceklerini yeniden üretecekleri söylendi.

Şirket, çalışmaların NVIDIA GameGAN olarak adlandırılan yeni ve güçlü bir yapay zeka modellemesiyle yürütüldüğünün altını çiziyor. Bu kapsamda yapay zekalı sistem önceki Pac-Man oyunları izleterek eğitildi. 50 bin oyun bölümü izlenerek eğitilen yapay zeka, kendi başına oyun üretebilen ilk sistem olduğu aktarılıyor. GameGAN imzalı yeni Pac-Mac oyununun bu yaz piyasaya çıkarılması bekleniyor.

Oyunun videosunu aşağıya bırakıyoruz: