Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Oyunlar için en iyi 5 mouse: 2

Oyunlar için en iyi 5 mouse: 2

Her hafta oyunlar için en iyileri önerdiğimiz serimizde bu hafta oyuncu mouse'larını tekrardan ele alıyoruz. Önceki yazımızda önerdiğimiz mouse'ların fiyatları biraz uçuktu. Bu yazımızda ise hem iyi performans alabileceğiniz hem de uygun fiyat olan en iyi 5 mouse'u ele alıyoruz.

5- Corsair Glaive RGB

DPI: 16000
Bağlantı Arayüzü : USB – Kablolu
Algılayıcı teknolojisi : Optik

Ultra hassas ve yüksek hızlı izleme sistemiyle Glaive RGB oyundaki performansınızı ikiye katlıyor. 16.000 DPI özelliği ile fiyatına göre bir çok oyuncu faresinden daha yüksek DPI ayarı bizlere sunuyor. Aynı zamanda CUE yazılımı ile bu oyuncu faresinin 3 bölgesinde dinamik RGB aydınlatması mevcut. Bu yazılım sayesinde mouse üstünde bulunan tuşlara makro ataması yapabiliyorsunuz.

 

4- Asus ROG Gladius II

DPI: 12000
Bağlantı Arayüzü : USB – Kablolu
Algılayıcı teknolojisi : Optik

ROG Gladius 2'nin üstünde yedi adet programlanabilir tuş bulunuyor. Bu tuşlardan biri DPI hedef tuşu, biri DPI ayar tuşu, biri de scroll tuşu olarak ayarlanmış. Mouse'un raporlama hızına gelirsek, bu hız 1000 Hz/sn olarak belirlenmiş. Ayrıca raporlama hızını 125, 250, 500 ve 1000 Hz olarak değiştirebiliyorsunuz. Aydınlatma konusuna gelindiğinde ise aydınlatma Asus Rog Armoury yazılımı ile donatılmış. Bu yazılım üzerinden istediğiniz ayarlamayı yapabilirsiniz.

 

3- Razer Naga HEX V2

DPI: 16000
Bağlantı Arayüzü : USB – Kablolu
Algılayıcı teknolojisi : Optik

Razer Naga HEX V2, tam olarak moba oyunlar için üretilmiş diyebiliriz. 16.000 DPI lazer sensörüyle dünyanın en gelişmiş mouse teknolojisine olan Naga HEX V2, 14 adet MOBA oyunu için özel tuş kombinasyonu sağlayabiliyor. Naga Hex V2,16.8 milyon renk gamına sahip ışık ve efekt teknolojisini de içerisinde barındırıyor. Aynı zamanda Razer Synapse yazılımı ile güçlendirilmiş.

 

2- SteelSeries Rival 600

DPI: 12000
Bağlantı Arayüzü : USB – Kablolu
Algılayıcı teknolojisi : Optik

RGB aydınlatması ve 12000 DPI hassasiyeti ile oyunculara hitap eden Rival 600, fare ağırlığını değiştirmenizede olanak sağlıyor. Yedi adet tuşu üzerinde barındıran mouse, azılımı ile sunduğu özelleştirmelere olanak tanıyor. Bu özellik sayesinde her tuşa ayrı ayrı işlev atayabiliyorsunuz. Rival 600'ün donanımsal özelliklerini SteelSeries Engine ile değiştirebiliyorsunuz.

 

1- Asus ROG Pugio Aura

DPI: 7200
Bağlantı Arayüzü : USB – Kablolu
Algılayıcı teknolojisi : Optik

Asus ROG Pugio Aura, ayarlanabilir yan tuşları ile gerçek anlamda çift ele uygun tasarımlı oyuncu mouse'u. Aynı zamanda özel kolay takılır anahtar soket tasarımıyla kolayca tıklama direncini değiştirilebiliyor ve mouse'un ömrü uzatılabiliyor. ROG Pugio, tarzınıza uygun ayarları yapmanızı sağlayan ROG Armoury yazılımına sahip. Bu yazılım ile aydınlatma efektlerini özelleştirebiliyor, performansı ve yüzey kalibrasyon ayarlarını yapabiliyorsunuz. 

Haftaya görüşmek üzere.