Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Oyunculara yönelik Seagate SSD’si FireCuda 120 tanıtıldı!

Oyunculara yönelik Seagate SSD’si FireCuda 120 tanıtıldı!

Oyunculara özel olarak geliştirilen Seagate’in yeni üyesi FireCuda 120 SSD sunduklarıyla dikkat çekiyor. SSD'ye sahip olan bu aileye, SATA III arayüzlü yeni bir SSD eklenmiş oldu. Hard disk denildiğinde akla gelen isimlerden olan Seagate, oyunseverlerin dikkatini çekecek 2,5 inç boyutundaki SSD’sini duyurdu.

Şık tasarımı ve boyutuyla avantaj sağlayan SSD’nin bir de flash memory teknolojisine sahip olması dikkat çekiyor. Bilgisayarların uçmasını sağlayan SSD’ler arasına kadılan, FireCuda 120’nin ise okuma ve yazma hızı 560/540 MB/sn olarak belirtiliyor.

Tanıtılan bu SSD, normal bir hard diskten 30 kata kadar daha hızlı olmasıyla oldukça dikkat çekiyor. Bu hız farkı ise nerede karşımıza çıkıyor derseniz, ilk olarak bilgisayarı açarken avantaj sağlayan bu hız daha sonrasında uygulamaları yüklerken veya silerken size önemli bir hız kazandırıyor.

Söz konusu modelin dört farklı kapasite seçeneği ile birlikte geldiğini söyleyelim,  SSD’de, 500 GB ile 4 TB arasında tercih yapabiliyorsunuz.  500 GB modelin güncel kurla Türkiye fiyatının KDV hariç haline bakıldığında 716 TL'yi görüyoruz. Bunun yanında 4 TB modelinin ise KDV hariç 4.439 TL olduğu görülüyor.